Ще один перспективний формат підтримки: Сім країн ЄС замовили для України 155-міліметрові снаряди за прискореною процедурою та САУ до них на 2 000 000 000 євро

Сім країн ЄС замовили боєприпаси за програмою закупівель Європейського Союзу, аби терміново отримати необхідні артилерійські снаряди для України та поповнити власні виснажені запаси. Про це повідомляє Reuters.

"Сім країн-членів ЄС уже розмістили замовлення на 155-міліметрові боєприпаси за прискореною процедурою EDA. Більше замовлень, наприклад, для поповнення національних арсеналів, можуть бути зроблені найближчими тижнями і місяцями", - повідомило агентство EDA.

EDA заявила, що угоди ЄС стосуються як цілих снарядів, так і компонентів, таких як запали, снаряди, заряди і капсулі. Крім того, угода охоплює чотири "сучасні вогневі платформи, розроблені і вироблені в Європі ... і найбільш використовувані українськими збройними силами", назвавши їх: французьку CAESAR, польську Krab, німецьку PzH2000 і словацьку Zuzana C/2000.

EDA відмовилася назвати країни або повідомити розмір замовлень, посилаючись на те, що ця інформація є конфіденційною.

Читайте також: У ЄС підписали перші угоди про спільні закупівлі снарядів для України

У відповідь на запити Reuters Литва і Люксембург заявили, що вони були серед цих семи країн.

Схема, вартістю щонайменше 2 мільярди євро, була створена в рамках плану ЄС, розпочатого в березні з метою постачання в Україну мільйона снарядів і ракет протягом року. Замовлення, розміщені в рамках контрактів, укладених Європейським оборонним агентством (ЄОА), стосуються 155-мм артилерійських снарядів - одного з найважливіших видів боєприпасів в російсько-українській війні.

Досі оборонні закупівлі були переважно прерогативою 27 окремих урядів країн-членів ЄС.

Розмістивши замовлення, ці країни матимуть право на відшкодування з фонду ЄС, Європейського фонду миру, витрат на боєприпаси, закуплені для України - хоча Люксембург заявив, що не буде просити про це.

Це був би потужний сигнал: Президент Литви пропонує вступ України в ЄС 1 січня 2030 року

понеділок, 24 лютий 2025, 12:50

Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...

"Україна, пам’ятайте, має 110 бригад на полі": У Варшаві пояснили, чому Трамп не зможе "здати" Україну

понеділок, 24 лютий 2025, 11:56

Політику нової адміністрації США багато хто в Європі порівнює із Мюнхенською змовою 1938 року, коли Британія та Франція "здали" Гітлеру Чехословаччину. Але з Україною так не вийде, тому що українці, на відміну від чехів 87 років тому, вирішили чинити з...