У справі про прорив армії РФ у Харківській області слідчі допитали військове керівництво країни та бійців, які перебували на полі бою. Про це агентству "Інтерфакс-Україна" розповів перший заступник директора Державного бюро розслідувань (ДБР) Олександр Удовиченко.
Він зазначив, що для встановлення правди у справі слідчим та експертам треба дослідити велику кількість документів. За його словами, усі ці документи є секретними.
«Що це за собою тягне? Ускладнену процедуру їх вилучення, отримання, доступу до документів слідчих та експертів. Цих документів дуже багато, вони специфічні, зберігаються в різних місцях, а деякі банально неможливо вилучити, тому що зараз вони використовуються — без них можуть бути паралізовані якісь процеси на лінії фронту», — зауважив Удовиченко.
За його словами, на цей час у справі допитано 104 людини. «Це військове керівництво, бійці, які безпосередньо перебували на полі бою, багато інших людей. Деяких допитували по три-чотири рази», — підкреслив перший заступник директора ДБР.
Удовиченко наголосив, що справу буде розслідувано об'єктивно в найкоротші терміни. «Актуальність і важливість справи очевидна. Щотижня керівництво того чи іншого правоохоронного органу виїжджає на місце, щоб тримати на контролі перебіг розслідування», — сказав він. Перший заступник директора ДБР пояснив, що за законом, якщо постанову суду про тимчасовий доступ не виконують, то правоохоронці можуть прийти з обшуком.
«Змоделюймо ситуацію: обшук на режимному військовому об'єкті під час війни. Це вже занадто. Отже, упевнений, що якби не було волі, бажання встановити істину, то була б маса відмовок, щоб не давати нам документи. Повна відкритість і сприяння допомагають у швидкості розслідування», — додав Удовиченко.
Контррозвідка та слідчі Служби безпеки затримали агента воєнної розвідки РФ у Києві – ним виявився столичний адвокат, який вербував для російської спецслужби, яку називають за колишньою назвою ГРУ, людей та захищав викритих у судах, передають Патріоти ...
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що німецькі військові могли б взяти участь у гарантуванні безпеки демілітаризованої зони в Україні у разі припинення вогню, передають Патріоти України. Відповідаючи на питання про можливе розгортання ні...