Що ваші улюблені фільми кажуть про ваш мозок: Вчені провели дослідження

Вчені з’ясували, що те, який людина любить жанр фільму – може бути не особистим вибором, а закладено у мозку людини. Тобто люди люблять той жанр, який активує приємні емоції й спонукає повертатися за новими.

Вчені виявили, що люди, які люблять комедії та бойовики, мають більше активності в ділянці, що пов’язані з хвилюванням і винагородою, порівняно з людьми, які віддають перевагу трилерам і документалістиці. Ця ж група виявила підвищену активність у мережах уваги та сенсорних областях, що свідчить про те, що вони отримують задоволення від інтелектуальної стимуляції, пише MailOnline.

Численні наукові роботи досліджували риси особистості, пов’язані з різними жанрами фільмів, але нове дослідження, проведене німецькими вченими, було першим, де розглянули, чи пов’язана ця перевага з мозом.У дослідженні, опублікованому в журналі Frontiers in Behavioural Neuroscience, взяли участь 257 учасників – 129 чоловіків і 128 жінок. Щоб оцінити уподобання щодо фільмів і споживання медіа, учасникам було запропоновано вибрати два улюблені жанри з восьми варіантів: бойовик, кримінальний/трилер, жахи, драма, романтика, комедія, документальний фільм і наукова фантастика/фентезі.

Двома найпопулярнішими комбінаціями були комедія/бойовик і трилер/документальний фільм. Потім кожній людині показали зображення наляканих і розгніваних облич з електродами, які контролювали мозкову активність. Електроди контролювали мигдалеподібне тіло, головний центр обробки емоцій у мозку, зв’язуючи наші емоції з багатьма іншими здібностями мозку, особливо з пам’яттю, навчанням і відчуттями.

Учасники, які віддавали перевагу бойовикам/комедіям, показали підвищену активність мигдалеподібного тіла та підвищену активність в іншій області, яка є критичною для мотивованої поведінки під час перегляду негативних емоційних подразників. Дослідники припустили, що це тому, що вони отримують задоволення від сильних емоцій, які часто викликають жанри. Команда також виявила, що комедії активують шляхи винагороди у відповідь на емоційні стимули, в яких людина цінує залучення жанру.

У той час як любителі бойовиків наповнюються пригодами, високими ставками та емоційними переживаннями. Фанати трилерів/документальних фільмів демонстрували знижену активність лімбічної системи, що вказувало на нижчу емоційну реакцію на страх і гнів. Нижча емоційна активність свідчить про те, що група відчуває винагороду від когнітивної активності, а не від емоційного збудження.

Результати також свідчать про те, що ті, хто любить кримінал/трилери можуть отримати більше задоволення від розгадування таємниць або навігації в напруженому стані. А шанувальники документальних фільмів менше зосереджені на викликанні сильних емоцій, але можуть віддати перевагу інтелектуальній стимуляції над емоційними переживаннями.

"Отримані дані свідчать про те, що глядачі фільмів формують уподобання, узгоджені з їх нейронною схильністю реагувати на певні кінематографічні стимули та наближатися до них", – прокоментували дослідження науковці.

"Уже не той ефект": у ВМС пояснили, чи вплине на хід війни знищення Кримського мосту

понеділок, 17 червень 2024, 18:48

Речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук вважає, що знищення Кримського мосту зараз не мало б того ефекту в порівнянні з початком повномасштабного вторгнення. Про це він сказав в інтерв'ю "РБК-Україна", передають Патріоти України. За слов...

Новий крок у бік ескалації: Згурець висловився про бойову отруйну речовину, яку ворог застосував на полі бої

понеділок, 17 червень 2024, 18:30

Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець зазначив, що люїзит, як й інші бойові отруйні речовини, за міжнародними правилами ведення війни заборонено використовувати на полі бою. Таке зобов'язання про не використання б...