Щоб агресори не могли використати для військових злочинів: Західні метеорологи вирішили не передавати дані РФ

Великий постачальник метеорологічних даних для західних та інших урядів ЕВМЕТСАТ призупинив співпрацю з Росією на тлі побоювань експертів, що РФ може використати дані про погоду для планування біологічних чи хімічних атак. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на Reuters.

Європейська організація з експлуатації метеорологічних супутників (ЕВМЕТСАТ), міжурядова організація, що базується в Німеччині, повідомила Reuters, що спеціальна рада держав-членів у вівторок вранці прийняла рішення негайно призупинити дію ліцензій російських користувачів та двосторонньої угоди про співпрацю з провідним агентством, включаючи весь обмін даними та навчання. Представник ЕВМЕТСАТ відмовився повідомити, чим було викликано це рішення.

ЕВМЕТСАТ став останнім агентством, пов'язаним із погодою, яке обмежило обмін інформацією після вторгнення РФ в Україну. Раніше щонайменше ще три організації в Європі припинили обмін даними з Росією.

ЕВМЕТСАТ керує технічною інфраструктурою, яка дозволяє поширювати дані з численних супутникових каналів, у деяких випадках майже миттєво серед одержувачів.

До рішення, прийнятого у вівторок, ЕВМЕТСАТ заявив, що припинив надсилати дані з супутників ЄС до Росії та Білорусі за вказівкою Європейської комісії, але продовжував передавати інформацію з інших європейських супутників у ці дві країни, а також метеорологічні спостереження від урядів у всьому світі.

Деякі західні експерти зі зброї заявили про ризик того, що метеорологічні дані, надані EUMETSAT, можуть бути використані у військових цілях, у тому числі для планування хімічних та біологічних атак, заборонених міжнародним правом.

"Нам ще Харків і Київ, а вони Бахмут взяти не можуть": Окупанти поскаржилися на провали армії РФ і покарання за дезертирство. Перехоплення

субота, 25 березень 2023, 6:57

Російські окупанти в Україні скаржаться на відсутність військової техніки і бідкаються, що не можуть захопити місто Бахмут на Донбасі. Також нарікають на своїх генералів і на велику кількість дезертирів. Попри це загарбники досі не полишають мрій захоп...

МЗС – місії ООН на "порушення прав" російських загарбників в Україні: Неприйнятно покладати відповідальність на жертву агресії

субота, 25 березень 2023, 5:57

По суті оприлюднені висновки моніторингової місії ООН цілком вкладаються у наротив російської пропаганди - "нє всьо так адназначна". Міністерство закордонних справ України у відповідь на висновки Моніторингової місії ООН щодо порушення прав людини стос...