Щоб не дістались ПЦУ: Українські лаври можуть віддати в управління патріарху РПЦ Кирилу, - релігієзнавиць

Святогірська лавра

Маємо в Україні три лаври – Києво-Печерську, Почаївську на Тернопільщині та Святогірську в Донецької області. Усі віддано в управління Російській православній церкві в Україні, нагадує релігієзнавиця Людмила Филипович, зазначають Патріоти України.

"Керуються митрополитом Онуфрієм. Але є наміри зробити їх ставропігійними і перевести у пряме підпорядкування московському патріарху Кирилу. Наприклад, як Корецький монастир на Рівненщині. Якщо так станеться, то ніколи не зможемо їх повернути. Хіба силою. Єдине, що тішить – вони знаходяться на нашій території. Їх не можна взяти на лопату та пересунути в іншу країну", – сказала Филипович.

Для того, щоб повернути святині українській церкві та українському народу, потрібно щонайменше 10-15 років. Митрополит Епіфаній вчиняє правильно, що не пришвидшує питання повернення святинь.

"Не діє наскоком, не закликає одразу їх відібрати силою. Бо треба вибити ґрунт з-під ніг у тих, хто заявляє ніби в ПЦУ люди переходять у результаті рейдерства. Той же Путін ніяк не може осягнути, що це воля народу. Епіфаній спокійний, звертається з миролюбивими закликами і готовий до діалогу. Однак цього не хоче інша сторона", - додала експертка.

Російська церква – чи не єдиний бастіон, який залишився у президента РФ в Україні, впевнена релігієзнавиця.

"Епіфаній це розуміє. Знає, що силою примусити перейти неможливо. Все слід відвойовувати поступово – і громади, і вплив. Глава ПЦУ нарощує м'язи – готує кадри, працює на комунікацію з греками (мається на увазі Вселенський патріархат. - Gazeta.ua). Бо за ними стоїть США. Коли Америка почне боротися з Росією, то остання не витримає", – додала Людмила Филипович.

Заяву про повернення українських лавр до ПЦУ митрополит Епіфаній зробив кілька днів тому. Зауважив, що петиція про це набрала необхідну кількість голосів на сайті президента. Однак владика переконаний, що поспішати у цьому питанні не потрібно аби не загострювати релігійну ситуацію в Україні і не давати приводу Володимиру Путіну ввести війська.

Хіти тижня. "В течение месяца": Ходаковський заявив, що Росія захопить Україну в дуже короткі строки (відео)

понеділок, 25 жовтень 2021, 3:00

При цьому він додав, що після захоплення України спеціальним підрозділам НЗФ нібито доведеться «гасить особо буйных». Також він припустив, що після «установления тотального контроля над территорией надо будет переформатировать русофобское сознание насе...

"Популісти заявлять що завгодно, бо їм потрібен "рєйтінг", президент навіть видалить заклик про необхідність щеплення", - Валерій Прозапас

понеділок, 25 жовтень 2021, 0:00

"Розумієте, це "слуґі" можуть собі дозволити зявляти - "просто пєрєстать стрєлять!", "тарифи знизимо вдвічі!", "зарплата 4000$!", "майстри спорту!", "конєц епохі бідності!", "лавіна інвестицій!", "корупцію подолано!", "1000 000 000 дєрєвьєв!". Популіст...