Щоб пом'якшити гострий дефіцит: Україна просить у ЄС 250 тисяч артилерійських снарядів на місяць, - західні ЗМІ

Україна звернулася до ЄС із проханням надсилати Києву 250 тисяч артилерійських снарядів щомісяця, щоб зменшити критичну нестачу, яка обмежує просування українських військ на полі бою. Про це повідомляє Financial Times, у розпорядженні якого є лист міністра оборони України Олексія Резнікова колегам із 27 країн-членів ЄС, передають Патріоти України.

У листі він зазначає, що Сили оборони України вистрілюють лише п'яту частину снарядів, які вони могли б, через брак поставок. Резніков пише, що артилерія відіграє "вирішальну роль в усуненні військової могутності противника". За його словами, Україна застосовувала в середньому 110 тисяч снарядів калібру 155 мм на місяць, що становить лише чверть від кількості, яку використовує Росія.

"Якби ми не були обмежені кількістю наявних артилерійських снарядів, ми могли б використати повний боєкомплект, а це 594 тис. снарядів на місяць", - сказав він, маючи на увазі потужність артилерійських систем, які є в розпорядженні України.

Резніков додав, що для успішного виконання бойових завдань мінімальна потреба ЗСУ становить не менше 60% повного боєкомплекту, або 356,4 тисячі снарядів на місяць. Міністр оборони також зазначив, що підтримує нещодавню ініціативу ЄС щодо збільшення виробництва боєприпасів у Європі для підтримки України.

Як Зеленський в інтерв’ю американському журналісту пояснював звільнення Федорова, заслуги ексміністра, і чи поверне його назад до керування Міноборони

понеділок, 27 липень 2026, 8:03

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю кореспонденту Sky News пояснив звільнення Михайла Федорова з посади міністра оборони необхідністю ефективної роботи всієї системи, зазначають Патріоти України. . Видання зазначає, що багато українців пов’язуют...

На концерті Кобзона потужний аншлаг і висока утилізація автотранспорту та артилерії росіян: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 25 липня

понеділок, 27 липень 2026, 8:02

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 25.07.26 орієнтовно склали: