
Росіяни хочуть створити власний державний месенджер із функцією дзвінків, чатів і доступом до держпослуг. Про це пише Reuters, передають Патріоти України.
Державна дума Росії підтримала законопроєкт про створення національного месенджера, який буде тісно інтегрований з електронними державними послугами. Розробку ініціювали для зниження залежності від іноземних платформ, таких як WhatsApp і Telegram.
Заступник голови комітету з інформаційної політики Антон Горєлькін, який є автором ініціативи, нова платформа забезпечить обмін повідомленнями, дзвінки та доступ до функцій, яких немає в популярних закордонних сервісах. Мовляв, головна перевага месенджера — глибока інтеграція з держсервісами. Для набуття чинності законопроєкт ще має пройти Раду Федерації та отримати підпис диктатора РФ Путіна.
Міністр цифрового розвитку Максут Шадаєв заявив, що Росія відстає у сфері цифрової комунікації, порівняно з іншими країнами. Одним із потенційних виконавців може стати компанія VK, чий соцмережевий майданчик VKontakte щодня використовують близько 80 млн росіян.
Аналітики передбачають, що російська влада може обмежити роботу WhatsApp і Telegram, щоб створити штучну популярність новому месенджеру. Також занепокоєння викликають потенційні порушення приватності користувачів.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 27.06.26 орієнтовно склали:
На нафтогазовому родовищі Карачаганак у Казахстані на понад 25% скоротили видобуток нафти після того, у Росії зупинився газопереробний завод, що переробляє газ із цього родовища. Про це у п’ятницю, 26 червня, повідомив Bloomberg із посиланням на російс...