За його словами, ці дії викликані страхом країни-агресора втратити свою домінувальну роль на півночі Чорного моря. Коментуючи інформацію про активізацію дій Чорноморського флоту РФ, представник воєнної розвідки України зауважив, що сьогодні колективну безпеку в Чорноморському регіоні готові забезпечувати й нові країни – члени НАТО, яких не було за часів Радянського Союзу.
«Воєнна розвідка України відзначає, що з 2015 року Росія почала стрімко нарощувати в окупованому Криму свою військову складову. І коли проходять міжнародні військові морські навчання, Росія відпрацьовує різні способи та методи ураження тих угруповань, які створюються в Чорному морі. Однак міжнародна спільнота демонструє свою солідарність з Україною та докладає спільних зусиль із забезпечення безпеки в нашому регіоні. Росія цього реально боїться», – сказав Скібіцький.
Проте, за словами, представника ГУР МО України, намагання Росії продемонструвати свою готовність застосувати силу не співмірне з потенціалом тих країн, які беруть участь у міжнародних навчаннях. «Воєнна розвідка України зараз забезпечує безпеку та моніторить розвиток ситуації навколо навчань Sea Breeze – 2021. Ми бачимо, що для спостереження за навчаннями Росія вивела в море майже весь наявний корабельний склад, який виконує не притаманні для нього завдання. Країна-агресор намагається продемонструвати, що вона готова до відстоювання своїх інтересів із використанням військової сили. Але Росії явно не вистачає сил і засобів в Чорному морі», – резюмував Скібіцький.
Україна вперше, можливо, з часів Кримської війни XIX століття змінила ситуацію і розклад у Чорному морі. Про це в етері "Еспресо" розповів військовий експерт, директор New Geopolitics Research Network, заступник директора Центру дослідження армії, конв...
Офіцер ЗСУ, підполковник Сергій Цехоцький сказав в етері телеканалу "Еспресо", що на Покровському напрямку ЗСУ щоденно знищують понад 400 окупантів, передають Патріоти України. "Просування ворога майже відсутнє, хоча окупанти намагаються здійснювати ок...