Міністр юстиції України Денис Малюська, якому вдається залишатися в цьому кріслі, незважаючи на зміну керівництва уряду, асоціюється в українців ні з чим іншим, як із тюрмами та СІЗО. Він їх ремонтує, продає і навіть власноруч розмальовує. В "Слузі народу" вже заговорили про те, щоб призначити нового міністра на місце Малюськи, адже він забув, що сфера його відповідальності набагато ширша, зазначають Патріоти України.
Денис Малюська взявся за в'язниці, колонії і СІЗО відразу ж після свого призначення (кінець серпня 2019-го). Спочатку в Україні з'явилися платні камери, гроші від яких передбачалися на ремонт безкоштовних. Із чим-чим, а зі звітами міністр не зволікав ніколи. Кожна нова камера – пост у Facebook. Читачів він запевняв: "Це набагато цікавіше, ніж фінал футбольного Євро".
Свою любов до установ відбування покарань він не стримує навіть за кордоном, адже під час робочих поїздок "хто куди, а він до в'язниці". Нещодавно таку екскурсію чиновник організував собі у Вільнюсі.
В Україні ж, щоб отримувати більше, він придумав навіть подарункові сертифікати на платні камери в СІЗО. Хоч ідея дивна, але покупці оригінальних подарунків усе ж знайшлися.
Однак нові ремонти дуже дешево обходяться порівняно із сумами, які заробляють на платних камерах і продажу в'язниць. У середньому на ремонт однієї кімнати витрачають трохи більше ніж 60 тис. грн, у той час як виправні установи розпродають з-під молотка за мільйони.
"Тюрми розходяться – як гарячі пиріжки"
Чиновник окрім ремонтів займається ще й "Великим розпродажем в'язниць". Виторговані кошти розподіляють за принципом 30/70: до державного бюджету та на відновлення тюремної інфраструктури відповідно. І як фанат своєї справи, він перед продажем навіть облагороджує об'єкти. Наприклад, щоб збути в'язницю на Київщині, міністр намалював на стіні ув'язненого, який намагається втекти.
Зараз у межах великого розпродажу збули два лоти на окремих аукціонах – майно і частину колонії. За них виторгували 377 млн 500 тис. грн і 30 млн грн відповідно.
Забув про інше господарство
За два роки на посаді Малюську називають міністром в'язниць не тільки в народі, в парламенті так само не помічають його роботи в інших напрямах. Тому народні депутати розглядають можливість посилити відомство новим главою. Про це розповів заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Качура.
Нардеп виділив кілька напрямів, в яких потрібна ефективна робота:
"Я думаю, що два роки – це був достатній термін, щоб показати результат. Тепер нехай відзвітує, що було зроблено. Тому що те, що ми бачимо на поверхні, – тільки в'язниці та СІЗО", – підсумував Качура.
Додамо, що міністерство має реалізовувати державну політику з питань банкрутства, у сфері нотаріату, примусового виконання рішень судів, державної реєстрації актів цивільного стану й прав на нерухоме майно та багато іншого.
"Він ремонтує СІЗО, а варто було б хоч раз побачити, як у районах одружують людей. У нас зал для церемоній розташований у приміщенні водоканалу – взимку майже не опалюється, а влітку не провітрюється, туалет на вулиці. А комп'ютери для роботи доісторичного періоду. Наприклад, послугу "е-Малятко" неможливо оперативно реалізувати, тому що техніка не тягне. І в таких умовах обслуговуємо понад 20 тисяч осіб", – розповіла працівниця РАЦСу.
"По країні купа вакансій державного нотаріуса, ніхто не хоче працювати. Молоді вигідніше стати приватником – вибирати клієнтів, встановлювати свою ціну на послуги. А державний працює на одну зарплату, яка схожа на сльози порівняно з доходами тих, хто працює сам на себе. В нас у районі замість двох один державний нотаріус – доходяга ленінського періоду. А роботи у нього гори, тому що черги щодня", – розповіла співробітниця галузі.
"Я б не сказала, що у нас мало роботи. Нам ставлять плани на місяць і квартал, що мають отримати в гривневому еквіваленті. Робота йде, виконання рішень йде. Мало? Завжди буде мало. Одного боржника закрив, а три нові з'явилися. Іноді ці плани просто сняться", – прокоментувала працівниця служби.
Виходить, що міністр вибрав свій улюблений напрям роботи ніби учень, який називає улюбленим той предмет, що знає краще. Однак народні депутати схиляються до слів президента України Володимира Зеленського, який говорив – просто професійним бути недостатньо. Як буде звітувати Малюська і чи доведеться йому шукати нову роботу, покаже час. Можливо, вже скоро.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали:
Російський диктатор Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан підписали договір про "всеосяжне стратегічне партнерство", але це жодним чином не вплине на війну РФ проти України. Таку думку в етері РБК-Україна політтехнолог Тарас Загородній, передають Па...