Щоб з цього приводу сказав старий Фрейд? Або Малюська "під гільйотиною": Чому міністр "прикипів" до в'язниць і СІЗО та забув про іншу роботу в Мін'юсті

Міністр юстиції України Денис Малюська, якому вдається залишатися в цьому кріслі, незважаючи на зміну керівництва уряду, асоціюється в українців ні з чим іншим, як із тюрмами та СІЗО. Він їх ремонтує, продає і навіть власноруч розмальовує. В "Слузі народу" вже заговорили про те, щоб призначити нового міністра на місце Малюськи, адже він забув, що сфера його відповідальності набагато ширша, зазначають Патріоти України.

"Хто куди, а я в тюрму"

Денис Малюська взявся за в'язниці, колонії і СІЗО відразу ж після свого призначення (кінець серпня 2019-го). Спочатку в Україні з'явилися платні камери, гроші від яких передбачалися на ремонт безкоштовних. Із чим-чим, а зі звітами міністр не зволікав ніколи. Кожна нова камера – пост у Facebook. Читачів він запевняв: "Це набагато цікавіше, ніж фінал футбольного Євро".

Малюська показав ремонт нових камер у СІЗО.
Міністр показав ремонт у жіночій колонії.

Свою любов до установ відбування покарань він не стримує навіть за кордоном, адже під час робочих поїздок "хто куди, а він до в'язниці". Нещодавно таку екскурсію чиновник організував собі у Вільнюсі.

Малюська відвідав в'язницю у Вільнюсі.

В Україні ж, щоб отримувати більше, він придумав навіть подарункові сертифікати на платні камери в СІЗО. Хоч ідея дивна, але покупці оригінальних подарунків усе ж знайшлися.

Однак нові ремонти дуже дешево обходяться порівняно із сумами, які заробляють на платних камерах і продажу в'язниць. У середньому на ремонт однієї кімнати витрачають трохи більше ніж 60 тис. грн, у той час як виправні установи розпродають з-під молотка за мільйони.

Міністр реагує на це спокійно і, схоже, буде продовжувати хвалитися фотографіями "до/після". Але, як кажуть у народі, скупий платить двічі. І не дуже якісні ремонти можуть бути тільки красивою картинкою, яка за рік перетвориться на тріщини.
Громадяни критикують ремонт камер у СІЗО.

Ремонт камер СІЗО дешевий і неякісний.

"Тюрми розходяться – як гарячі пиріжки"

Чиновник окрім ремонтів займається ще й "Великим розпродажем в'язниць". Виторговані кошти розподіляють за принципом 30/70: до державного бюджету та на відновлення тюремної інфраструктури відповідно. І як фанат своєї справи, він перед продажем навіть облагороджує об'єкти. Наприклад, щоб збути в'язницю на Київщині, міністр намалював на стіні ув'язненого, який намагається втекти.

Міністр намалював графіті в тюрмі.

Зараз у межах великого розпродажу збули два лоти на окремих аукціонах – майно і частину колонії. За них виторгували 377 млн 500 тис. грн і 30 млн грн відповідно.

В Україні продали частину колонії.

На аукціоні продали майно колонії №48.

Забув про інше господарство

За два роки на посаді Малюську називають міністром в'язниць не тільки в народі, в парламенті так само не помічають його роботи в інших напрямах. Тому народні депутати розглядають можливість посилити відомство новим главою. Про це розповів заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Качура.

"Загалом депутатський корпус вважає його людиною професійною, але у міністерства велике господарство, яке складається не тільки з в'язниць. Ми будемо говорити з президентом і визначатися стосовно нього на початку так званого нового політичного сезону. Це питання на слуху, обговорюється, але остаточного рішення немає", – сказав Качура.

Нардеп виділив кілька напрямів, в яких потрібна ефективна робота:

  • розробка антирейдерського законодавства;
  • системне невиконання рішень судів;
  • представництво держави в закордонних судах і юрисдикціях;
  • реформа виконавчої служби.

"Я думаю, що два роки – це був достатній термін, щоб показати результат. Тепер нехай відзвітує, що було зроблено. Тому що те, що ми бачимо на поверхні, – тільки в'язниці та СІЗО", – підсумував Качура.

Додамо, що міністерство має реалізовувати державну політику з питань банкрутства, у сфері нотаріату, примусового виконання рішень судів, державної реєстрації актів цивільного стану й прав на нерухоме майно та багато іншого.

  • про РАЦСи забув

"Він ремонтує СІЗО, а варто було б хоч раз побачити, як у районах одружують людей. У нас зал для церемоній розташований у приміщенні водоканалу – взимку майже не опалюється, а влітку не провітрюється, туалет на вулиці. А комп'ютери для роботи доісторичного періоду. Наприклад, послугу "е-Малятко" неможливо оперативно реалізувати, тому що техніка не тягне. І в таких умовах обслуговуємо понад 20 тисяч осіб", – розповіла працівниця РАЦСу.

  • вигідніше працювати на себе

"По країні купа вакансій державного нотаріуса, ніхто не хоче працювати. Молоді вигідніше стати приватником – вибирати клієнтів, встановлювати свою ціну на послуги. А державний працює на одну зарплату, яка схожа на сльози порівняно з доходами тих, хто працює сам на себе. В нас у районі замість двох один державний нотаріус – доходяга ленінського періоду. А роботи у нього гори, тому що черги щодня", – розповіла співробітниця галузі.

  • виконавча служба кипить

"Я б не сказала, що у нас мало роботи. Нам ставлять плани на місяць і квартал, що мають отримати в гривневому еквіваленті. Робота йде, виконання рішень йде. Мало? Завжди буде мало. Одного боржника закрив, а три нові з'явилися. Іноді ці плани просто сняться", – прокоментувала працівниця служби.

Виходить, що міністр вибрав свій улюблений напрям роботи ніби учень, який називає улюбленим той предмет, що знає краще. Однак народні депутати схиляються до слів президента України Володимира Зеленського, який говорив – просто професійним бути недостатньо. Як буде звітувати Малюська і чи доведеться йому шукати нову роботу, покаже час. Можливо, вже скоро.


Джерело: Обозреватель

ФБР обшукало резиденцію. Трампа через зникнення секретних документів Старий скандаліст скаржиться на брутальність агентів і волає про змову

вівторок, 9 серпень 2022, 5:36

Колишній президент США Дональд Трамп заявив, що ФБР обшукало його резиденцію Мар-а-Лаго, Флорида, і навіть зламало сейф. "Це темні часи для нашої нації, так як мій прекрасний будинок, Мар-А-Лаго в Палм-Біч, Флорида, в даний час знаходиться в облозі, ...

"Ердоган впливає на Путіна, але має свій інтерес": Посол пояснив, чи можна вважати Туреччину союзником України

вівторок, 9 серпень 2022, 0:22

Туреччина була і залишається стратегічним партнером. Але Київ розуміє, що у Анкари є свої інтереси, і вони нікуди не поділися у зв'язку з нападом Росії на Україну. Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар, відповідаючи на запитання, чи дій...