Щось готується? Росія перекинула до Білорусі найбільшу кількість сил з часів "холодної війни"

Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг наголошує, що Росія перекинула до Білорусі найбільшу кількість сил з часів "холодної війни". Як йдеться у стенограмі на сайті НАТО, про це Столтенберг заявив на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Північної Македонії Димитаром Ковачевським, зазначають Патріоти України.

"Ми тільки що обговорили продовження воєнного нарощення Росії в Україні і біля неї, яке зараз сягнуло понад 100 тисяч військових. Впродовж останніх днів ми бачили значне переміщення російських воєнних сил у Білорусь. Це є найбільшим російським розміщенням там з часів холодної війни", - наголосив Столтенберг.

Зокрема, за його словами, йдеться про очікувані 30 тисяч боєздатних військових, сили спеціальних операцій "Спецназ", бойові реактивні літаки, в тому числі Су-35, ракети подвійного призначення "Іскандер" і системи протиракетної оборони С-400.

Він додав, що йдеться про широкий перелік сучасних воєнних можливостей. "Усе це буде поєднуватися з щорічними навчаннями ядерних сил Росії, які, як очікується, відбудуться цього місяця", - наголосив Столтенберг. Генеральний секретар нагадав, що НАТО закликає Росію до деескалації. "Будь-яка подальша російська агресія матиме серйозні наслідки і дорого обійдеться", - сказав Столтенберг. Водночас він додав, що Альянс готовий до діалогу.

Україна повернула з російського полону ще 160 своїх воїнів, серед мучеників - 115 оборонців Маріуполя та велика група офіцерів

п’ятниця, 26 червень 2026, 15:50

Україна і Росія провели 76 обмін полоненими. Додому повернулись 160 українців – усі військові, які перебували в неволі з 2022 року. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ) у п'ятницю, 26 червня, передають ...

Кожної ночі скрута наростає: В "Республике Крым" та "городе федерального значения" Севастополі окупанти запровадили режим "надзвичайної ситуації регіонального характеру"

п’ятниця, 26 червень 2026, 15:00

На всій території анексованого півострова окупаційна влада запровадила режим "надзвичайної ситуації регіонального характеру", повідомив так званий губернатор Михайло Развожаєв, передають Патріоти України. Це пояснили потребою "розв'язати питання економ...