Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з міністром європейських і закордонних справ Албанії, чинним головою ОБСЄ Еді Рамою обговорив розширення мандата моніторингової місії на Донбасі, передають Патріоти України.
Зеленський відзначив, що важливим фактором для України є питання відносин з ОБСЄ у контексті головування Албанії в цій організації.
Він нагадав, що на зустрічі в нормандському форматі у Парижі 9 грудня 2019 року сторони домовилися про кілька позицій щодо ОБСЄ, які допоможуть у досягненні миру на Донбасі. Йдеться про цілодобову роботу Спеціальної моніторингової місії, дзеркальне збільшення кількості спостерігачів на контрольованій Україною території та на окупованій, а також про доступ ОБСЄ на ділянки, де не відбулося розведення сил.
"Дуже важливо – це робота ОБСЄ у форматі 24/7 на всій території Донбасу, включно зі спостереженням на українсько-російському кордоні. І вкрай необхідно, щоб там були створені умови для безпеки спостерігачів. Це важлива гуманітарна місія", – наголосив Зеленський.
Голова ОБСЄ, зі свого боку, погодився, що такий формат допоможе отримувати більш достовірні дані спостереження, а також наголосив, що Спеціальну моніторингову місію слід посилити.
Американська адміністрація має зважитися на альтернативну стратегію – підтримку України й тиск на Росію. У разі ослаблення міжнародної підтримки світ може скотитися до так званого перемир’я – тимчасового припинення вогню, що, як показує досвід, лише ві...
Росія відновлює активні удари по критичній інфраструктурі України. Знімається так зване «енергетичне перемир’я», і тепер головною мішенню знову стають об’єкти енергетики та транспорту. Про це заявив керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стра...