В Україні зараз активний політичний сезон – на паузі, увага більше прикута до подій у Білорусі. Однак, як зауважує газета «День», це не означає, що в політичному просторі немає тем для аналізу, особливо напередодні Дня незалежності України. Як і чому українці помилилися на початку незалежності, яким чином вони можуть перемогти Росію та у чому шостий президент України Володимир Зеленський подібний до п’ятого президента Петра Порошенка, в інтерв'ю виданню розповів ветеран АТО, науковець і публіцист Євген Дикий. Патріоти України пропонують вам ознайомитися із його та не тільки міркуваннями.
Коментуючи одне із соціологічних досліджень щодо рейтингів партій, говорячи, зокрема, про «Опозиційну платформу – За життя», він наголошує, що не варто недооцінювати голову політради партії «ОПЗЖ» Віктора Медведчука. «Він – один з найрозумніших ворогів всередині України, але у нього теж є ахіллесова п’ята: Медведчук завжди досягав успіхів як «сірий кардинал»: голова Адміністрації президента, власник медіа, кум Путіна», – зазначає Дикий. Однак, додає, як тільки Медведчук сам виходив у публічну площину як лідер, то мав 4% на виборах.
Політична сила з участю Медведчука здобула 2-ге місце на дострокових парламентських виборах у 2019 році. Медведчук неодноразово раніше заявляв, що зацікавлений у сильній Україні, а для цього Київ і Москва, на його переконання, мають «відновити діалог».
Науковець наголошує, що жодна війна в історії не вигравалася виключно військовим шляхом. Будь-яка війна – це змагання країн, ресурсів, суспільств. «За ці 5 років війни українська армія принаймні з’явилася. Порівняно з 2014 роком, прогресувала фантастично. Проте саме порівняно з 2014-м роком, а не з тим, що треба було б для перемоги у війні з Росією», – зазначає ветеран.
Армію готували тримати лінію фронту, каже він, тобто базове завдання стояло суто оборонне. Тому, щоб перемогти у війні з Росією, українська армія має набути принципово іншої якості, вважає він.
Президент США Дональд Трамп більше не зможе вийти з переговорного процесу щодо миру в Україні без серйозних політичних наслідків. Сполучені Штати фактично зірвали підготовку до перемовин, не надавши жодного узгодженого документа, а так званий "план Тра...
Найбільшими страхами для держави-агресорки Росії є зміна влади, крах режиму диктатора Володимира Путіна, дестабілізація всередині країни та її розпад. Про це, як повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО), заявив з...