Шляхом федералізації: Путін зібрався "врятувати" ще одну сусідку України

За словами молдовського політика Влада Плахотнюка, саме Росія пропонувала йому вирішити придністровський конфлікт через федералізацію республіки.

Влад Плахотнюк. Фото: LIGA.net.

У Молдові нібито лідер Демократичної партії Влад Плахотнюк запропонував проросійській Партії соціалістів створити спільну коаліцію, яка вирішить придністровський конфлікт шляхом федералізації країни, передають Патріоти України.

Як пише "Комерсант", про це заявив віце-прем'єр РФ Дмитро Козак, який є спецпредставником президента РФ Володимира Путіна з питань співпраці з Молдовою. За словами Плахотнюка, саме Росія, зокрема Козак, пропонувала йому вирішити придністровський конфлікт через федералізацію республіки. Однак Козак стверджував: 3 червня в кінці зустрічі з представниками Демократичної партії Плахотнюк в присутності своїх соратників у конверті передав пропозиції про умови створення коаліції з Партією соціалістів.

"Ознайомившись зі змістом конверта, ми з подивом побачили пропозиції відверто антиросійської Демпартії про радикальну зміну зовнішньополітичного курсу Молдови з переорієнтацією на Росію і про врегулювання придністровського конфлікту на основі федералізації Молдови", – відзначав Козак.

У першому пункті документа нібито міститься зобов'язання не вступати в жодні військові блоки (НАТО та інші). У другому містилося зобов'язання закріпити статус нейтралітету Молдови "з метою протистояння ідеї возз'єднання з Румунією".

Третім пунктом значилася федералізація – для врегулювання придністровської проблеми, а четвертий припускав зміну зовнішньої політики республіки "в сторону відновлення і розвитку добросусідських, історичних, економічних, політичних і культурних відносин із Росією".

Водночас Козак у коментарі заявив, що тема врегулювання придністровського питання шляхом федералізації Молдови в Росії ні з ким із політичних сил не обговорювалася. "Очевидно, що в нинішніх умовах це шкідливо і безглуздо. Федералізація – це ідея Демпартії Молдови, – зазначав він.

У той же час стало відомо: президент Молдови Ігор Додон заявив, що анулював декрет про розпуск парламенту і проведення дострокових виборів.

"Слуги" поспішають: Стала відомо, коли у Зеленського збираються провести вибори у Києві

вівторок, 17 вересень 2019, 8:24

Майже $3 000 000 000 річного бюджету столиці дуже ласий шмат, щоб переможцю не пустити його по своїм "схемам". Не кажучи вже про вплив керівництва Києва на політичні процеси держави. А те, що киян при цьому можуть позбавити самоврядування хвилює лише киян