Шокуюча правда про скандальний газовий контракт 2009 року: Українці спочатку підписали чистий аркуш паперу

Справжній контракт було підписано о 5 годині ранку.

Ігор Діденко. Фото: Главком.

Колишній перший заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Ігор Діденко підтвердив, що у процесі підписання газових контрактів з РФ у 2009 році, на той момент глава «Нафтогазу» Олег Дубина підписав спочатку чистий аркуш паперу. Про це Ігор Діденко розповів в інтерв’ю, передають Патріоти України.

«Після того, як відбулися фінальні переговори Тимошенко – Путін у ніч з 17 на 18 січня 2009 року, ми ще мали пройтися по всіх параграфах контрактів... Олег Дубина 19 січня не підписав підготовлений текст контракту, бо ми не пройшлися по всіх параграфах на момент цієї церемонії в будинку уряду РФ», – пояснив Діденко.

Колишній топ-менеджер уточнив, що після церемоній в уряді РФ (де Дубина підписав чистий аркуш. – ред.) усі знову поїхали в офіс «Газпрому», просиділи до 5-ї ранку, де звірили усі моменти в усіх контрактах, які зрештою були реально підписані Олексієм Міллером і Дубиною.

Колишній керівник «Нафтогазу» зазначив, що сам підписував транзитний контракт, контракт переуступки прав вимог до «Росукренерго» на 11 млрд куб. м і два інші контракти, які давали змогу провести процедурно правильно оформлений газ на митну територію України. За його словами, це теж все відбувалося о 5 годині ранку (20 січня 2009 року. – ред.).

Відповідаючи на запитання, як так сталося, що спочатку домовилися про ціну газу $235 за тисячу кубометрів, а потім стало $450, Ігор Діденко зазначив, що в грудні 2008 року спочатку йшлося про ціну $235, а потім на 2009 рік було отримано ціну $232 – що була кращою. А от уже з 2010 року ціна зросла. Діденко пояснив, що вона зросла тому, що те керівництво НАК «Нафтогаз України» та уряду, яке прийшло після президентських виборів у 2010 році, не займалося правильним менеджментом контракту та зниженням ціни. (У 2010 році Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма зобов’язав «Нафтогаз» повернути RosUkrEnergo 11 млрд куб. м газу і надати додатковий об’єм газу у розмірі 1,1 млрд куб. м як неустойку за порушення умов контракту. Водночас RosUkrEnergo зобов’язалася погасити заборгованість перед «Нафтогазом» на суму $1,7 млрд і перед «Газпромом» на суму $810 млн – ред.).

Джерело: Главком

Ситуація на Донбасі: У захисників України втрати, у держави-агресора ще більші

субота, 11 липень 2020, 7:40

Деталі: Найманці застосували заборонені Мінськими домовленостями 120-ти та 82-х мм міномети, а також гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети, протитанкові ракетні комплекси та стрілецьку зброю. . Під вогнем перебували оборонці Причепилів...

"Кінець епохи бідності": Зеленський просить Раду скасувати обмеження зарплат чиновників у 47 000

субота, 11 липень 2020, 7:25

"Слуга народу" вважає, що фінансові можливості держбюджету зміцнилися достатньо, щоб топ-посадовці отримували звичні для них утримання. При цьому у першому півріччі держбюджет недоотримав понад 38 млрд грн запланованих доходів. Верховна Рада на позачер...