Розпад коаліції в Німеччині безпосередньо не пов'язаний з Україною. Водночас питання допомоги Києву зробило свій внесок. Про це йдеться в матеріалі "РБК-Україна", передають Патріоти України.
За його словами, не тема України призвела до розпаду коаліції, вона лише стала наслідком того, що й так було легко передбачуваним, а саме, політизації питання допомоги.
"Сама по собі Україна не винна. Але оборона та військова допомога коштують грошей. Хоча в німецькому суспільстві досить високий рівень підтримки, але все ж таки якогось далекоглядного консенсусу немає. Відповідно, треба доводити, навіщо підтримувати Україну", – пояснює політолог, старший аналітик Західного Інституту Зигмунта Войцеховського у Познані (Польща) Віктор Савінок.
Довгий час, за його словами, Шольц цього не робив, а останніми місяцями, схоже, взагалі займався зворотним, заявляючи, що хоче стати "канцлером миру".
"Тепер він витяг українську карту і почав говорити, що необхідно зняти "боргове гальмо" у зв'язку з війною. З одного боку, те, що робить Росія, її гібридні дії та дезінформація в Німеччині, - потрапляє під загрозу нацбезпеці. З іншого, судячи з логіки канцлера, - він вирішив розіграти українську карту проти вільних демократів та ХДС. Від останніх йому потрібна згода на підвищення видатків та вибори у березні", - пояснив він РБК-Україна.
На Покровському напрямку російські війська продовжують наступ, знищуючи не лише військову техніку, але й цивільні автомобілі разом із мирними жителями. Про це повідомив доброволець 24-го окремого штурмового батальйону "Айдар" Станіслав Бунятов, передаю...
Новообраного президента США Дональда Трампа зацікавили два пункти плану перемоги українського президента Володимира Зеленського. Про це пише Financial Times із посиланням на джерела серед українських та європейських посадовців, передають Патріоти Украї...