Про це йдеться у відповіді Мінкультури, Київради та Офісу президента на запити журналістів, передають Патріоти України з посиланням на УП.
За інформацією Мінкультури та інформполітики, на урочисті заходи на столичній Софіївській площі та церемонії покладання квітів на Михайлівській площі передбачили 1,4 млн гривні.
Зокрема, урочистості на Софіївській площі вартували 881 тисячу гривень. Там за участі президента підіймали прапор, співали гімн, а після цього Володимир Зеленський виголошував промову та вручав державні нагороди.
Заходи на Михайлівській площі профінансували на 528 тисяч гривень. Там за участі президента і його дружини відбувалося покладання квітів до Стіни пам’яті загиблих за Україну. Крім того, Зеленський також виголосив там коротку промову.
Кошти місцевого бюджету частково також спрямували на урочистості на Михайлівській та Софіївській площах. Згідно з відповіддю
Київської міської ради, йдеться про 191,8 тисячі гривень.
Крім того, Київрада заплатила ще 44,6 тисячі гривень за покладання квітів до пам’ятників Тараса Шевченка та Михайла Грушевського. Загалом місцевий бюджет виділив 285 тисяч гривень на День Незалежності.
Таким чином, загалом урочисті заходи обійшлися місцевому та державному бюджету в 1 млн 601 тисячу гривні. Минулого 2019 року уряд заплатив за святкування 259,6 тисячі гривень, а столиця за окремі заходи — 290 тисяч.
Хто платив за попурі?
Мінкультури та інформполітики зазначило, що не причетне до підготовки концертної програми, а саме попурі «Музична історія Незалежності». Фінансування на це міністерство також не виділяло.
А міська влада наголосила, що також не займалася розробкою або фінансовим забезпеченням мистецької програми, тобто попурі за участі артистів.
А що кажуть в Офісі Зеленського?
Поки нічого. Видання зверталося до ОП, щоб той надав відповідь, хто і на яку суму оплатив музикальну програму. У передбачений законом 5-денний термін у президента не надали жодної інформації й лише відповіли, що продовжують термін розгляду запиту ще на 20 днів.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...
Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...