
Усі шахтарі, які переїхали, і члени їхніх сімей уже отримали громадянство РФ і оселилися в Нерюнгрі. Компанія зізналася, що допомогла гірникам отримати російські паспорти.
Українські шахтарі їдуть до Якутії через відсутність роботи на окупованих територіях. Багато шахт на самому Донбасі, де працювали українські шахтарі, були закинуті й затоплені. Водночас жителі Якутії не хочуть працювати на місцевих шахтах через низькі зарплати і важкі умови праці.
"Колмар" і поплічники Путіна
Група "Колмар" включає вугледобувні підприємства, трейдингові та логістичні компанії. Всі вони займаються видобутком, збагаченням і поставками вугілля з Якутії. Ще в 2016 році холдинг найняв 200 шахтарів із Донбасу.
Тоді гендиректором групи був Сергій Цивільов, який 2018-го став заступником губернатора Кемеровської області. Цивільов володів 70% акціями "Колмар", коли він зайняв крісло губернатора, ці акції перейшли до його дружини. Цікаво, що сам Цивільов – родом із Маріуполя.
Ще 30% акцій володіє Геннадій Тимченко – відомий російський мільярдер, який активно інвестує в енергетичні проєкти. Тимченко вважається членом "клану Путіна". Ще в 1990-х роках майбутній олігарх брав участь разом із Путіним у приватизації підприємств у Санкт-Петербурзі.
Російські підрозділи не припинили спроб наблизитися до Куп’янська Харківської області та продовжують атаки з північного напрямку. Окупанти прагнуть звузити українські позиції на східному березі річки Оскіл, але просування залишається безуспішним. Також...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 26.06.26 орієнтовно склали: