Сім років тому і не мріяли про нову батьківщину у вічній мерзлоті: З Донбасу до Якутії перевезли 2000 шахтарів із сім'ями

Нерюнгрі. Фото: Якутия. Инфо.

Дві тисячі шахтарських сімей із тимчасово окупованих територій Донбасу перевезли в російську Якутію. Таке рішення ухвалив роботодавець гірників – російський холдинг "Колмар". Компанія організувала переїзд через відмову від вахтового методу. Відповідно, всі співробітники тепер повинні проживати там, де працюють. Про це розповів глава "Колмар" Артем Левін, передають Патріоти України.

Усі шахтарі, які переїхали, і члени їхніх сімей уже отримали громадянство РФ і оселилися в Нерюнгрі. Компанія зізналася, що допомогла гірникам отримати російські паспорти.

Українські шахтарі їдуть до Якутії через відсутність роботи на окупованих територіях. Багато шахт на самому Донбасі, де працювали українські шахтарі, були закинуті й затоплені. Водночас жителі Якутії не хочуть працювати на місцевих шахтах через низькі зарплати і важкі умови праці.

"Колмар" і поплічники Путіна

Група "Колмар" включає вугледобувні підприємства, трейдингові та логістичні компанії. Всі вони займаються видобутком, збагаченням і поставками вугілля з Якутії. Ще в 2016 році холдинг найняв 200 шахтарів із Донбасу.

Тоді гендиректором групи був Сергій Цивільов, який 2018-го став заступником губернатора Кемеровської області. Цивільов володів 70% акціями "Колмар", коли він зайняв крісло губернатора, ці акції перейшли до його дружини. Цікаво, що сам Цивільов – родом із Маріуполя.

Ще 30% акцій володіє Геннадій Тимченко – відомий російський мільярдер, який активно інвестує в енергетичні проєкти. Тимченко вважається членом "клану Путіна". Ще в 1990-х роках майбутній олігарх брав участь разом із Путіним у приватизації підприємств у Санкт-Петербурзі.

Пропагандисти Кремля у захваті: Білорусь готується запустити прямі авіарейси до Криму після "визнання" Лукашенка

вівторок, 30 листопад 2021, 19:44

Державна авіакомпанія Білорусі "Белавіа" незабаром може розпочати польоти до анексованого Криму. Про це в Telegram повідомив російський пропагандист Володимир Соловйов з посиланням на джерела в керівництві авіакомпанії, передають Патріоти України. "Бел...

Х*йло догався: Через агресію Росії США переглянуть дислокації своїх військових сил для стримування Росії. ​"В бій" кинуть найбоєзатніші частини

вівторок, 30 листопад 2021, 19:22

США за підсумками ревізії глобальної дислокації своїх військ мають намір посилити військове стримування Росії в Європі. Про це сказано в заяві Пентагон, повідомляють Патріоти України з посиланням на Інтерфакс-Україна. . У повідомленні йдеться, що ...