При цьому спікеру Верховної Ради Дмитру Разумкова довіряють 25%, не довіряють – 33%, прем'єр-міністру Денису Шмигалю довіряють тільки 14%, а 39% – не довіряють.
До всіх інших політиків помітно переважає недовіра, при цьому співголові фракції ОПЗЖ Юрію Бойку довіряють 25%, не довіряють – 57%, нардепу від "Голосу" Святославу Вакарчуку – 24% і 61% відповідно, лідеру фракції "Батьківщина" Юлії Тимошенко – 22% і 72%, експрезиденту Петру Порошенку – 20% і 76%.
Якби найближчим часом відбулися вибори президента, то 39,3% проголосували б за Зеленського (серед тих, хто буде голосувати і визначився з вибором).
При цьому 13,9% підтримали б Бойка, 13,3% – Порошенка, 8,6% – Тимошенко, 5,9% – лідера партії "Сила і честь" Ігоря Смешка. Підтримка інших кандидатів нижче 5%. Ще близько 8% – не визначилися.
Якби до другого туру сьогодні вийшли Зеленський і Порошенко, то 75% серед виборців підтримали б чинного президента, а 25% – Порошенка. Подібні результати були б і в разі виходу до другого туру Бойка або Тимошенко.
Третина опитаних оцінюють перший рік правління президента Зеленського на відмінно або добре, майже 40% – задовільно, близько третини – незадовільно або жахливо. Відносно гірші оцінки президенту Зеленському дали респонденти Сходу, жителі міст, літні опитані, виборці Порошенка і Бойка. У той же час, молодь, жителі Півдня, Центру та Заходу дали відносно кращі оцінки.
Звільнення полонених і заручників, а також боротьба з коронавірусом – сфери, в яких опитані поставили кращі оцінки за перший рік президента Зеленського. Відносно середні оцінки отримали такі сфери як об'єднання країни, міжнародна політика, зміцнення обороноздатності, соціальний захист населення, оновлення кадрів у владі, реформування освіти.
Загалом, серед всіх президентів незалежної України, 20% вважають кращим Леоніда Кучму. 16% відповіли, що найкращим президентом є Зеленський, 13% вважають, що кращим був Леонід Кравчук, 12% – Порошенко, 9% – Віктор Янукович і тільки 6% – Віктор Ющенко. У той же час, 14% відповіли, що жоден з них не був кращим, ще 10% – не змогли відповісти.
Найчастіше Кучму і Януковича вибирали жителі південно-східних областей, Порошенка – жителі західно-центральних регіонів. Зеленського частіше вибирали молоді опитані, а Кравчука – старші.
Частіше як епоху розвитку в Україні опитані охарактеризували часи правління президентів Кучми і Зеленського. Як застій – роки правління Ющенка, занепад – період президентства Януковича і Порошенка.
Оцінки за цією шкалою мають свої чіткі регіональні відмінності. Так, жителі Сходу і Півдня частіше давали негативні оцінки, кажучи про роки правління президентів Ющенка і Порошенка. Натомість мешканці Заходу і Центру частіше оцінювали як занепад часи правління Януковича.
Опитування проводилося 12-13 травня серед 3000 респондентів по всій Україні, крім окупованих Росією територій. Помилка репрезентативності дослідження – не більше 1,8%.
Голова Фонду національного добробуту РФ Кирило Дмитрієв відвідає Вашингтон цього тижня для зустрічі зі спецпредставником президента США Стівом Віткоффом, передають Патріоти України. Як зазначає видання, ця зустріч відбудеться для переговорів про зміцне...
Президент США Дональд Трамп не готовий запроваджувати нові санкції проти Росії, якщо та відмовиться задовольнити його вимогу щодо припинення вогню в Україні. Таку думку в інтерв'ю "Радіо Свобода" висловив колишній член делегації України на мінських пер...