Майже 85% українців вважають, що є вихід з важкої ситуації: це об’єднання суспільства та створення відповідної коаліції національної єдності у парламенті та уряді, передають Патріоти України з посиланням на результати соціологічного опитування, проведеного 22-24 березня.
За даними соціологів, 61,21% співгромадян на запитання щодо варіантів завершення війни обрали відповідь: "Воюємо до повної перемоги – відновлення територіальної цілісності в кордонах 91-го, вступу до ЄС та НАТО". При цьому 38,79% українців схилилися до варіанту: "Негайно починаємо мирні переговори з повним двостороннім припиненням вогню".
Варто зазначити, що думки українців дещо розділилися в регіональному розрізі. Так, у західних областях війну "до повної перемоги" підтримують 72,13% респондентів, іншої думки дотримуються 27,87%. Водночас у східних та південних регіонах цифри зафіксовані в межах статистичної похибки - 51,16% та 48,84% відповідно.
В рамках опитування українцям поставили питання щодо закону "Про мобілізацію". Відповідно до дослідження 77,61% українців не підтримують ухвалення Верховною радою існуючого проекту закону про мобілізацію у другому читанні. Більшість українців вважають, що служити мають підготовлені силовики.
Згідно з опитуванням найбільшою провиною влади українці бачать рівень корупції (28,6%), погане забезпечення армії (16,8%), провальну підготовку до війни (15,2%), руйнівну економічну політику (10,5%) та провальну соціальну політику держави (10,5%).
Серед опитаних громадян, які визначилися і прийшли б на виборчі дільниці для голосування за президента України, трійка лідерів уподобань виглядає наступним чином: за Володимира Зеленського проголосували б 15,7%; за Юлію Тимошенко - 12,3%; за Петра Порошенка - 7,6%.
Аналогічні уподобання українців і щодо політичних партій. Так, якби вибори відбулися у неділю, більшість українців підтримали б 3 політичні сили: “Слуга народу” - 14,7%; “Батьківщина” - 11,9%; "Європейська Солідарність" - 9,2%.
Майже 85% українців вважають, що є вихід з важкої ситуації: це об’єднання суспільства, та створення відповідної коаліції національної єдності у парламенті та уряді.
У ході дослідження було опитано в Україні (крім окупованих та прифронтових регіонів) та за кордоном (де найбільша кількість українських біженців) 5 329 респондента віком від 18 років методом інтерв’ю "face-to-face" та телефоном. Похибка репрезентативності не перевищує 2,0%.
Угода про перемир'я між Україною та Росією може передбачати, що ворог залишиться на захоплених територіях. Водночас питання про гарантії безпеки для нашої країни залишається відкритим, передають Патріоти України з посиланням на The New York Times. Як п...
Українські війська відбили втрачені позиції поблизу Часового Яру та Торецька. Водночас російські війська продовжують наступальні дії. Про це свідчать дані Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти України. . На фронті фіксується просування ві...