Скільки українців вважають, що Україна має воювати до повної перемоги - опитування

Майже 85% українців вважають, що є вихід з важкої ситуації: це об’єднання суспільства та створення відповідної коаліції національної єдності у парламенті та уряді, передають Патріоти України з посиланням на результати соціологічного опитування, проведеного 22-24 березня.

За даними соціологів, 61,21% співгромадян на запитання щодо варіантів завершення війни обрали відповідь: "Воюємо до повної перемоги – відновлення територіальної цілісності в кордонах 91-го, вступу до ЄС та НАТО". При цьому 38,79% українців схилилися до варіанту: "Негайно починаємо мирні переговори з повним двостороннім припиненням вогню".

Варто зазначити, що думки українців дещо розділилися в регіональному розрізі. Так, у західних областях війну "до повної перемоги" підтримують 72,13% респондентів, іншої думки дотримуються 27,87%. Водночас у східних та південних регіонах цифри зафіксовані в межах статистичної похибки - 51,16% та 48,84% відповідно.

В рамках опитування українцям поставили питання щодо закону "Про мобілізацію". Відповідно до дослідження 77,61% українців не підтримують ухвалення Верховною радою існуючого проекту закону про мобілізацію у другому читанні. Більшість українців вважають, що служити мають підготовлені силовики.

Згідно з опитуванням найбільшою провиною влади українці бачать рівень корупції (28,6%), погане забезпечення армії (16,8%), провальну підготовку до війни (15,2%), руйнівну економічну політику (10,5%) та провальну соціальну політику держави (10,5%).

Серед опитаних громадян, які визначилися і прийшли б на виборчі дільниці для голосування за президента України, трійка лідерів уподобань виглядає наступним чином: за Володимира Зеленського проголосували б 15,7%; за Юлію Тимошенко - 12,3%; за Петра Порошенка - 7,6%.

Аналогічні уподобання українців і щодо політичних партій. Так, якби вибори відбулися у неділю, більшість українців підтримали б 3 політичні сили: “Слуга народу” - 14,7%; “Батьківщина” - 11,9%; "Європейська Солідарність" - 9,2%.

Майже 85% українців вважають, що є вихід з важкої ситуації: це об’єднання суспільства, та створення відповідної коаліції національної єдності у парламенті та уряді.

У ході дослідження було опитано в Україні (крім окупованих та прифронтових регіонів) та за кордоном (де найбільша кількість українських біженців) 5 329 респондента віком від 18 років методом інтерв’ю "face-to-face" та телефоном. Похибка репрезентативності не перевищує 2,0%.

Окупанти взяли в полон жителів Вовчанська, які не виїхали з міста, - глава ОВА

вівторок, 21 травень 2024, 19:53

У місті Вовчанськ залишилось близько 100 людей. Російські загарбники не випускають їх на евакуацію, вони фактично у полоні. Про це повідомив очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, передають Патріоти України. «Ми продовжу...

"Хамло має понести відповідальність": Нардепка Геращенко звинуватила Стефанчука в сексизмі

вівторок, 21 травень 2024, 19:15

Народна депутатка від Європейської солідарності Ірина Геращенко звинувачує голову Верховної Ради Руслана Стефанчука в сексизмі. Той нібито назвав її «дівчинкою» під час засідання парламенту. Про це вона повідомила у своєму Telegram-каналі, передають Па...