Військовий експерт Олександр Коваленко проаналізував, яку ще зброю КНДР може надати російським окупантам, передають Патріоти України.
Що являє собою північнокорейський ВПК
Як зазначає Коваленко, військово-промисловий комплекс КНДР являє собою продукцію, виробництво якої засноване на зразках радянського періоду. При цьому робиться наголос на кількість, а не на якість.
"Складається враження, що продукція КНДР взагалі не проходить етап технічного контролю, і при її створенні не дотримуються технологічних процесів, що забезпечують якість і надійність. Але цієї продукції багато", - зазначає експерт.
Танки КНДР
Як зазначає Коваленко, в армії Північної Кореї є близько 2 тисяч радянських танків Т-54/55. Крім того, у КНДР на озброєнні стоять понад 2 тисячі танків Т-62 у різних модифікаціях.
При цьому в питаннях танкобудування, що являє собою в КНДР процес нескінченних модернізацій Т-62, північнокорейські фахівці значно випередили росіян. Наприклад, танки версії М-2020, які отримали забашенне розміщення БК і вишибні панелі. Крім того, вежа прикрита комплексом активного захисту, який точно захищає від пострілів РПГ-7.
"Зовсім не здивуюся, якщо в перспективі ми побачимо цей танк на території України - щонайменше для обкатки його в реальних бойових діях", - зазначає експерт.
Бойові броньовані машини КНДР
На озброєнні Північної Кореї є до 3500 ББМ колісного і гусеничного типу. Переважно вони створювалися на базі БТР-60 і БТР-80, а також МТ-ЛБ. Тобто особливих проблем в освоєнні цієї техніки у росіян не буде. При цьому саме з ББМ у російських окупаційних військ зараз найгостріший дефіцит. Навіть гостріший і критичніший, ніж із танками.
Артилерія КНДР
У КНДР велика лінійка ствольної артилерії калібрів 152-мм і 122-мм, яких зараз гостро потребують росіяни, 122-мм РСЗВ - аналоги БМ-21 "Град" і більш ніж 10 тис. мінометів калібрів 120-мм, 82-мм тощо.
При цьому, як зазначає експерт, Путін, безумовно, запросить ствольну і реактивну артилерію у Кім Чен Ина. Але найбільше він отримає саме мінометів, які, за словами Коваленка, для підтримки штурмових груп, а також для протидії штурмам формату "м'ясна хвиля" просто незамінні.
"Це буде дуже великою проблемою для нас, якщо РОВ будуть посилені цим інструментарієм. А вони будуть, оскільки в переданих Росії від КНДР партіях міни для мінометів мали найбільшу складову - за найскромнішими підрахунками до двох мільйонів", - зазначає експерт.
Також не виключено, що Росія може попросити 107-мм реактивний міномет Type-63, яких у КНДР, тільки за відкритими даними, щонайменше 4 тисячі.
Водночас, не варто й переоцінювати північнокорейський ВПК, зазначає Коваленко. Кім Чен Ин побоюється війни з усіма і одночасно, а тому не передаватиме Росії стільки техніки, щоб підірвалася обороноздатність його армії.
"Але навіть якщо уявити, що за кожною категорією Росії буде передано по кілька сотень одиниць техніки (а в низці позицій це може бути тисяча і більше), то цього буде достатньо, щоб компенсувати втрати РОВ протягом 3-4 місяців", - зазначає експерт.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...