Скористалися досвідом українських фахівців в окупації: У Керчі добудували два ракетні корвети для Чорноморського флоту ВМС РФ

Роботи по цим кораблям тривали більше п’яти років

Роботи по цим кораблям тривали більше п’яти років

Російські окупанти в Криму за п’ять років після фактичного початку робіт завершили будівництво перших двох ракетних корветів проекту 22800 "Каракурт" для Чорноморського флоту РФ – "Циклон" та "Аскольд". Їх будівництво повністю відбулось на захопленому суднобудівному заводі "Залив" в окупованій Керчі, повідомляють Патріоти України з посиланням на російські "Известия".

Корпус недобудованого корабля проекту 22800 "Каракурт" під час буксирування по внутрішнім водним шляхам РФ

Зазначається, що для цих кораблів уже сформовані екіпажі, "Циклон" та "Аскольд" включать до складу 41 бригади ракетних кораблів ЧФРФ.

Відомо, що до 2023 року Чорноморський флот РФ має загалом отримати п’ять ракетних корветів проекту 22800 "Каракурт", будівництво яких фактично відбувається на заводі "Залив", хоча генеральний підрядник – російське приватне підприємство "Пелла".

Корабель проекту 22800 "Каракурт" на сліпі перед спуском на воду

Перша особливість ракетних корветів проекту "Каракурт", особливо відносно їх попередників проекту "Буян-М" - зменшений до 39 осіб екіпаж корабля, натомість підвищена до 5 балів морехідність.

Змін зазнав і набір озброєння. Наприклад, замість універсальної артустановки А-190 калібру 100-мм кораблі проекту 22800 отримали 76-мм гармату АК-176 та два 12,7-мм кулемети "Корд".

ВМФ РФ має загалом отримати 18 ракетних корветів проекту 22800, три серійні такі кораблі уже має російський Балтійський флот

"Каракурти" також отримали посилену протиповітряну оборону – комплекс "Панцирь-М", який має 12 зенітних ракет та двоствольну 30-мм гармату та може уражати одночасно до 4 повітряних цілей на відстані від 1,5 до 20 кілометрів.

Корабельний комплекс "Панцирь-М" є розвитком корабельного ЗРК 3M87 Кортик/3M87-1 Кортик-M, в якому поєднано артилерійський блок, башту і барбети "Кортика" з РЛС і оптоелектронними системами викриття, супроводу і управління вогнем ЗРАК "Панцирь-С" і "Панцирь-СМ"

Силова установка стала дизель-електрична -три дизелі M-507Д-1 та три дизель-генератори ДГАС-315.

Така силова установка дозволила збільшити швидкість ходу до 30 вузлів, та зберегти дальність ходу до 2500 миль при зменшенні запасів пального, відносно проекту "Буян-М".

Спуск на воду ракетного корвета "Циклон" для Чорноморського флоту РФ
Інші ТТХ цих кораблів:
  • повне водозаміщення – до 870 тонн;
  • довжина корпусу – 67 метрів;
  • ширина корпусу – 11 метрів;
  • автономність плавання – до 15 діб.
Ракетні корвети "Каракурт" мають замінити собою ракетні катери типу "Молния"

Суми чинитимуть опір: Будівлю патрульної поліції області укрірили для оборони стіною мішків з піском: що відбувається і чому не треба панікувати. Фото

субота, 29 січень 2022, 8:25

Варто зазначити, що у випадку наступу росіян на Харків, Суми опиняться на шляху одного з можливих напрямків удару. 300-тисячне місто ,що розташоване всього в 20 км від державного кордону може видатись московським стратегам легкою здобиччю. У Сумах буді...

Конгресмени США визначаються зі змістом і перспективою прийняття законопроекту про статус "НАТО Плюс" для України

субота, 29 січень 2022, 8:10

Члени Конгресу США не очікують на швидке ухвалення законопроєкту, який передбачає надання Україні статусу "НАТО Плюс", необхідного, щоб спростити та пришвидшити продаж Україні окремих американських оборонних товарів та послуг. . Про це 28 січня під ...