Скористалися досвідом українських фахівців в окупації: У Керчі добудували два ракетні корвети для Чорноморського флоту ВМС РФ

Роботи по цим кораблям тривали більше п’яти років

Роботи по цим кораблям тривали більше п’яти років

Російські окупанти в Криму за п’ять років після фактичного початку робіт завершили будівництво перших двох ракетних корветів проекту 22800 "Каракурт" для Чорноморського флоту РФ – "Циклон" та "Аскольд". Їх будівництво повністю відбулось на захопленому суднобудівному заводі "Залив" в окупованій Керчі, повідомляють Патріоти України з посиланням на російські "Известия".

Корпус недобудованого корабля проекту 22800 "Каракурт" під час буксирування по внутрішнім водним шляхам РФ

Зазначається, що для цих кораблів уже сформовані екіпажі, "Циклон" та "Аскольд" включать до складу 41 бригади ракетних кораблів ЧФРФ.

Відомо, що до 2023 року Чорноморський флот РФ має загалом отримати п’ять ракетних корветів проекту 22800 "Каракурт", будівництво яких фактично відбувається на заводі "Залив", хоча генеральний підрядник – російське приватне підприємство "Пелла".

Корабель проекту 22800 "Каракурт" на сліпі перед спуском на воду

Перша особливість ракетних корветів проекту "Каракурт", особливо відносно їх попередників проекту "Буян-М" - зменшений до 39 осіб екіпаж корабля, натомість підвищена до 5 балів морехідність.

Змін зазнав і набір озброєння. Наприклад, замість універсальної артустановки А-190 калібру 100-мм кораблі проекту 22800 отримали 76-мм гармату АК-176 та два 12,7-мм кулемети "Корд".

ВМФ РФ має загалом отримати 18 ракетних корветів проекту 22800, три серійні такі кораблі уже має російський Балтійський флот

"Каракурти" також отримали посилену протиповітряну оборону – комплекс "Панцирь-М", який має 12 зенітних ракет та двоствольну 30-мм гармату та може уражати одночасно до 4 повітряних цілей на відстані від 1,5 до 20 кілометрів.

Корабельний комплекс "Панцирь-М" є розвитком корабельного ЗРК 3M87 Кортик/3M87-1 Кортик-M, в якому поєднано артилерійський блок, башту і барбети "Кортика" з РЛС і оптоелектронними системами викриття, супроводу і управління вогнем ЗРАК "Панцирь-С" і "Панцирь-СМ"

Силова установка стала дизель-електрична -три дизелі M-507Д-1 та три дизель-генератори ДГАС-315.

Така силова установка дозволила збільшити швидкість ходу до 30 вузлів, та зберегти дальність ходу до 2500 миль при зменшенні запасів пального, відносно проекту "Буян-М".

Спуск на воду ракетного корвета "Циклон" для Чорноморського флоту РФ
Інші ТТХ цих кораблів:
  • повне водозаміщення – до 870 тонн;
  • довжина корпусу – 67 метрів;
  • ширина корпусу – 11 метрів;
  • автономність плавання – до 15 діб.
Ракетні корвети "Каракурт" мають замінити собою ракетні катери типу "Молния"

"Основна подія": Британська розвідка назвала фактор, що змінив характер російсько-української війни

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:25

За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...

Щось пішло не за планом? У Білорусі встановлено рекорд із зальоту "Шахедів" під час атаки РФ по Україні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 22:55

У Білорусь залетіла рекордна кількість "Шахедів" під час атаки РФ по Україні 22 листопада. На даний момент зафіксували 10 дронів, передають Патріоти України з посиланням на моніторингову групу "Беларускі Гаюн". "Понад 10 "Шахедів" за ніч залітали в Бі...