Скрепна істерика: МЗС РФ назвало ухвалений Радою закон про освіту "насильницькою українізацією"

У МЗС РФ вважають, що «російська мова в Україні і далі зазнає подвійної дискримінації».

У Міністерстві закордонних справ Росії у зв'язку з ухваленням в Україні закону про повну загальну середню освіту знову заявили «про насильницьку українізацію». Про це йдеться в коментарі МЗС Росії, передають Патріоти України.

«Всупереч висновку Венеціанської комісії при підготовці закону українською владою не були проведені консультації з представниками національностей, які проживають на Україні. Таким чином, офіційний Київ продовжує йти шляхом насильницької українізації, асиміляції неукраїномовного населення в порушення Конституції країни і зобов'язань у сфері захисту прав людини і національних меншин», - йдеться в коментарі. У МЗС РФ вважають, що «російська мова в Україні і далі зазнає подвійної дискримінації».

У російському зовнішньополітичному відомстві не задоволені тим, що російськомовні діти матимуть право навчатися рідною мовою до 5 класу, а потім не менше 80% навчання має відбуватись державною мовою - українською. У зв'язку з цим в Міністерстві закордонних справ Росії закликали міжнародні правозахисні інститути ООН, ОБСЄ і Ради Європи «дати адекватну оцінку діям української влади». Раніше президент Росії Володимир Путін заявляв, що РФ окупувала Крим і частину Донбасу в зв'язку із «захистом російськомовних» у цих регіонах України.

Джерело: УНІАН

"Де Ленін впав, стоятиме Мазепа": Зеленський анонсував появу пам'ятника гетьману, від котрого російська імперія скаженіє більше 300 років, на культовій локації Києва

неділя, 28 червень 2026, 15:08

Під час відкриття погруддя Івана Мазепи у Києво-Печерській лаврі президент заявив, що Україна відновлює історичну справедливість. При цьому голова держави зазначив, що погруддя у Лавры замало для великого сина і проєвропейського поводиря українського н...

Пропаганда захлинається від захоплення: Росія вперше за 29 років повернула до ладу найбільший бойовий корабель у світі

неділя, 28 червень 2026, 14:54

26 червня 2026 року було підтверджено повернення атомного ракетного крейсера "Адмірал Нахімов" класу "Кіров" Військово-морського флоту Росії до рідного порту Сєвероморськ – вперше за 29 років перебування поза ладом на модернізації, передають Патріоти У...