Скрепній "наддержаві" залишається тільки заздрити: ВПС Данії першими в світі отримають електролітаки

Данія стане першою країною в світі, яка прийме на озброєння ВПС електролітаки. Як повідомляє Pipistrel, два легких двомісних навчально-тренувальних літака Velis Electro доставлять в льотну школу в Каруп у вересні, передають Патріоти України.

Більшість існуючих моделей електролітаків - це невеликі літальні апарати малої пасажиромісткості. Вони призначені в основному для навчально-тренувальних польотів і приватного використання. Наприклад, влада округу Фресно в Каліфорнії планує проводити на них початкову підготовку пілотів. Але розробки електричних пасажирських літаків також ведуться в Ізраїлі, США та Франції.
Velis Electro - перший в світі повністю електричний літак, що отримав сертифікат типу від Європейського агентства авіаційної безпеки EASA. Цей сертифікат підтверджує, що літак відповідає нормам льотної придатності, що визначаються повітряним законом Європейського союзу, і придатний для польотів у своїй категорії.
Velis Electro побудований на базі поршневого літака Pipistrel Virus SW 121. У нього розмах крила 11 метрів і злітна вага 600 кілограмів. Літак оснащений електричною силовою установкою E-811 потужністю 58 кіловат і трилопатевим композитним повітряним гвинтом з фіксованим кроком. Харчується електродвигун від двох літієвих акумуляторів загальною ємністю 25 кіловат-годину з рідинною системою охолодження. Час повної зарядки залежить від температури навколишнього середовища і зношеності батареї і може займати до двох годин. Крейсерська швидкість літака - до 180 кілометрів на годину, практична стеля - 3700 метрів.
Першою країною в світі, яка прийме на озброєння ВПС електролітаки, стане Данія. Вона придбає два навчально-тренувальних літака Velis Electro в оренду на два роки. Їх доставлять в льотну школу в Каруп у вересні. Передбачається, що електролітаки використовуватимуть для тренувань пілотів на додаток до Saab T-17 Supporter.

Хіти тижня. Новий порядок ще не діє, старий - вже ні: Через саботаж Міноборони заблоковані всі закупівлі для частин ЗСУ, - ЗМІ

п’ятниця, 25 червень 2021, 2:00

У Тарана з незрозумілих причин не змогли погодити три документи, щоб перевести постачання ЗСУ за новими вимогами уряду. Чи йдеться про грандіозну некомпетентність найвищих чиннів Міноборони, чи про свідомий саботаж, мають розбиратись компетентні органи

"Україна як держава не розуміє суті Європейського Союзу", - політолог Батозський

п’ятниця, 25 червень 2021, 0:22

Побоювання глави МЗС Дмитра Кулеби, що ініціативи з відновлення самітів між ЄС і Росією загрожують санкційній політиці, не мають під собою ґрунту. В Європейському Союзі на перший план завжди виносяться економічні, а не політичні питання. Україні слід р...