Скрепній "наддержаві" залишається тільки заздрити: ВПС Данії першими в світі отримають електролітаки

Данія стане першою країною в світі, яка прийме на озброєння ВПС електролітаки. Як повідомляє Pipistrel, два легких двомісних навчально-тренувальних літака Velis Electro доставлять в льотну школу в Каруп у вересні, передають Патріоти України.

Більшість існуючих моделей електролітаків - це невеликі літальні апарати малої пасажиромісткості. Вони призначені в основному для навчально-тренувальних польотів і приватного використання. Наприклад, влада округу Фресно в Каліфорнії планує проводити на них початкову підготовку пілотів. Але розробки електричних пасажирських літаків також ведуться в Ізраїлі, США та Франції.
Velis Electro - перший в світі повністю електричний літак, що отримав сертифікат типу від Європейського агентства авіаційної безпеки EASA. Цей сертифікат підтверджує, що літак відповідає нормам льотної придатності, що визначаються повітряним законом Європейського союзу, і придатний для польотів у своїй категорії.
Velis Electro побудований на базі поршневого літака Pipistrel Virus SW 121. У нього розмах крила 11 метрів і злітна вага 600 кілограмів. Літак оснащений електричною силовою установкою E-811 потужністю 58 кіловат і трилопатевим композитним повітряним гвинтом з фіксованим кроком. Харчується електродвигун від двох літієвих акумуляторів загальною ємністю 25 кіловат-годину з рідинною системою охолодження. Час повної зарядки залежить від температури навколишнього середовища і зношеності батареї і може займати до двох годин. Крейсерська швидкість літака - до 180 кілометрів на годину, практична стеля - 3700 метрів.
Першою країною в світі, яка прийме на озброєння ВПС електролітаки, стане Данія. Вона придбає два навчально-тренувальних літака Velis Electro в оренду на два роки. Їх доставлять в льотну школу в Каруп у вересні. Передбачається, що електролітаки використовуватимуть для тренувань пілотів на додаток до Saab T-17 Supporter.

Відповідь Х**лу не забаралась: У Міноборони Британії заявили, що їх флоту "не завадять" ходити біля берегів Криму

четвер, 24 червень 2021, 14:39

Міністр оборони Великобританії Бен Уоллес заявив, що флоту країни "не завадять" ходити біля берегів анексованого Росією Криму. Він підкреслив, що королівський флот завжди буде дотримуватися міжнародного морського права. Про це глава Міноборони королівс...

З архіву ПУ. "Эти два заплывших Ален Делона тебя - женщину - превратили в бабу и обсуждают как кобылу", - Давиденко про скандал з "слугами"

четвер, 24 червень 2021, 14:00

"Корабельная Сосна. Ты - женщина. Ты - депутат. Ты - член Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики. Ты - глава підкомітету з питань тарифного та нетарифного регулювання. Где твое достоинство?" - пише у своєму блозі Олекс...