Скрепи починають та програють Третю Світову: Повітряний бій між МіГ-29 та "лазерним" F-16 завершився передбачувано для фахівців

F-16, як "тілохоронець" важкого та повільного KC-46A Pegasus, несподівано застосовує проти ракети Р-27 нову і майже фантастичну контр-зброю.

Компанія Lockheed Martin розробляє технологію, що може захистити винищувачі у повітряному бою завдяки потенціалу лазерної зброї, повідомляють Патріоти України.

Цікаве відео 14 серпня опублікувала ця компанія, де показано як винищувач американських повітряних сил F-16S захищає повітряний заправник KC-46A Pegasus від атаки винищувача МіГ-29. По сюжету повітряного бою помітно, що винищувач Міг-29 застосовує проти танкера авіаційні ракети середнього радіусу дії класу "повітря-повітря" Р-27.

До речі, ці ракети за часів Радянського Союзу масово виготовлялися в Україні на заводі "Артем" (м. Київ). І досьогодні ці авіаційні ракети повітряного бою залишаються найбільш поширеними зразком авіаційного озброєння у арсеналі легких та важких винищувачів МіГ-29 та Су-27.

У свою чергу, F-16, як "тілохоронець" важкого та повільного KC-46A Pegasus, несподівано застосовує проти ракети Р-27 нову і майже фантастичну контр-зброю. Це бойовий лазер. Він розміщений у підвісному змінному контейнері, який закріплений під фюзеляжем F-16.

Лазерний промінь за декілька секунд завдає ракеті, що наближається, суттєвої шкоди. Ракета починає хаотично обертатися, збивається з курсу і пропадає десь у хмарах. Такими ж контейнерами з лазерною зброєю були оснащені і інші винищувачі, що прикривали повітряний танкер. Отже, лазерний "щит" у контейнерному виконанні на цьому відео виглядає цілком сучасним і новим способом боротьби з авіаційними ракетами.

Це рішення, яке опанували у компанії Локхід Мартін, спираючись на нові технології, пропонується для бойового використання вже у найближчій перспективі. Нова підвісна контейнерна система від компанії Локхід Мартін має назву Tactical Airborne Laser Weapon System (TALWS). Вона розробляється для захисту винищувачів на полі бою.

TALWS призначена збивати /завдавати суттєвої школи таким цілям як авіаційні ракети, артилерійські снаряди і міни, малі безпілотні літальні аппарати, малі атакуючі кораблі і легкі наземні машини.

Максимальна відстань дії системи насьогодні до 1 милі. У разі збільшення потужності волоконного лазеру дистанція враження буде збільшуватися. Під проєкт TALWS Локхід Мартін у 2017 р. отримав контракт обсягом у $26,3 млн від Дослідницької лабораторії ВПС США для конструювання, розробки, та виробництва високоенергетичної лазерної системи. Ця система має пройти тестування на бойових винищувачах до 2021 р.

У ворога є план: Ігнат пояснив, чи готуватися до масованої атаки в треті роковини повномасштабного вторгнення Росії

неділя, 23 лютий 2025, 11:52

Питання масованої атаки в треті роковини повномасштабного вторгнення Росії нині активно обговорюють в соцмережах українці, а Telegram-канали попереджають про ймовірність такої атаки. Цю ситуацію прокоментував в інтерв'ю "Радіо Свобода" керівник управлі...

Ефектні кадри: Розвідники показали, як підривають укріплення та позиції росіян на півдні України (відео)

неділя, 23 лютий 2025, 11:50

Воїни-розвідники показали, як знищують укріплення та позиції росіян на півдні України. Бійці застосовують дрони, передають Патріоти України з посиланням на ГУР Міноборони в Telegram. На кадрах зафіксована робота бійці групи БПЛА підрозділу "Химера" у с...