Скрепи позеленіють від люті: У центрі Кракова встановили пам’ятник Анні Київській (фото)

Скульптура була передана у подарунок польському місту під час «Днів Києва в Кракові» у 2018 році.

У Кракові біля будівлі мерії сьогодні урочисто відкрили пам’ятник Анні Київській – королеві Франції. Про це повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації, передають Патріоти України.

Як зазначається, пам’ятник київській княжні встановили на території Палацу Вєльопольських. За ідеєю президента Кракова Яцека Майхровського, ця локація символізуватиме не тільки історичний зв’язок Кракова та Києва, але й демонструватиме рівень довіри та тісної співпраці мерії столиці України та історичної столиці Польщі. На відкритті скульптури була присутня київська делегація на чолі із заступником голови КМДА Валентином Мондриївським.

«Сьогодні ми зустрічаємо в мерії міста Кракова принцесу Анну Київську – символ України в Європі, але також символ польсько-української дружби. Дуже дякуємо за цю чудову ідею і подарунок, що символізуватиме нашу дружбу. Один із великих поляків сказав: «Немає вільної Польщі без незалежної України». І це правда. Бажаємо вам свободи, незалежності, бажаємо, щоб ми разом були в Євросоюзі. Дякую за цей подарунок», – зазначив заступник президента Кракова Богуслав Космідер.

Як зазначив Мондриївський, саме Краків став першою великою зупинкою доньки Ярослава Мудрого на її шляху до Франції. «І не лише це пов’язує Анну з Польщею – майбутню королеву Франції виховувала сестра Ярослава Мудрого Марія Добронега, яка, одружившись із польським князем Казимиром І Відновителем, стала величною княгинею Польщі та матір’ю майбутнього князя Польщі Болєслава ІІ Сміливого», – нагадав він. Скульптура була передана у подарунок величному місту Кракову під час «Днів Києва в Кракові» у 2018 році.

"Почему Зеленский хочет интеграции Украины с ОРДЛО? Причем именно сейчас", - Ілларіонов

п’ятниця, 13 грудень 2019, 15:17

"Главной целью своей политики В.Зеленский в первые 7 месяцев его президентского срока выбрал интеграцию большой Украины с ОРДЛО", - пише у своєму блозі Андрій Ілларіонов, передають Патріоти України, і продовжує:. "Вначале бизнесмен И.Коломойский, а зат...

Кінець "епохи бідності"? "Слуга народу" проведе новорічний корпоратив за мільйон гривень, - Корнієнко (відео)

п’ятниця, 13 грудень 2019, 14:57

Фракція "Слуги народу" проведе новорічний корпоратив за гроші спонсорів, який обійдеться їм у близько мільйона гривень. Про це заявив глава фракції Олександр Корнієнко в інтерв'ю Pavlovskynews, передають Патріоти України. Як повідомляється, проходити ...