Це було хрестоматійне вбивство. Принаймні, поки підозрюваного не арештували з паспортом Росії в руках, воно таким було. Берлін тихо закипає від роздратування після розправи над колишній чеченським військовим, якого розстріляли посеред білого дня минулого тижня. Як пише Politico, німецькі правоохоронці підозрюють, що підозрюваний у злочині був агентом Росії, передають Патріоти України.
Ця справа схожа на відлуння отруєння російського шпигуна Сергія Скрипаля у Солсбері, а також цілу низку інших вбивств ворогів Кремля. Але це перший подібний інцидент, який стався на німецькій території після Холодної війни. У Берліні, який взяв на себе тягар підтримки відкритого діалогу з Москвою на тлі нинішньої напруги, будь-який російський слід у справі буде розглядатися як величезна провокація. Москва, у свою чергу, заперечує будь-яку причетність до вбивства.
Якщо правоохоронці Німеччини з’ясують, що Росія наказала вбити чеченця, в уряду канцлера Ангели Меркель не буде іншого вибору окрім публічного протесту. Через це відносини між країнами можуть увійти в штопор якраз тоді, коли німецька сторона разом з Францією почали просувати свою ініціативу щодо завершення війни в Україні.
Попри те, що німецька підтримка санкцій проти Росії зробили відносини між країнами напруженими, Берлін все одно лишається ключовим партнером для Кремля. Попри тиск з боку США й інших союзників за підтримку газопроводу «Північний потік-2», Німеччина зберігає свою прихильність до проекту. Всього за два дні до вбивства у Берліні міністр закордонних справ Гайко Маас зустрічався з російським головою МЗС Сергієм Лавровим у Москві, щоб обговорити війну в Україні. Служби безпеки Німеччини з усіх сил намагалися з’ясувати, хто замовив вбивство у столиці й чому.
«Багато речей лишаються нечіткими. Питання в тому, чи ми можемо знайти відповіді», - сказав прокурор Берліна Мартін Стелтнер. Спочатку в німецькій столиці сподівалися, що розправа над чеченцем якось пов’язана з підпільною торгівлею наркотиками в місті. Вбивство здавалося надто зухвалим, надто безглуздим, щоб його приписувати спецслужбам Росії. Більше того, Берлін став вузлом для чеченських злочинних кланів. Тож вбивства через війни між ними – не новинка. Але багато доказів вказують, що сліди ведуть все ж таки в Москву. Вбивство сталося після обіду 23 серпня в парку поблизу центру міста. Велосипедист під’їхав до Зелімхана Хангошвілі, який йшов у мечеть, і вистрілив йому в потилицю з пістолета Glock 26. Після цього підозрюваний проїхав до річки Шпрее, де переодягнувся і скинув велосипед й пістолет у воду. Продовжити втечу він збирався на електричному скутері. Пара підлітків побачила підозрюваного й повідомила поліцейських неподалік. Вони схопили чоловіка й встановили за лічені хвилини, що його звати Вадим Соколов.
Як виявилося, він прибув у Берлін з Парижа за тиждень до вбивства. Франція дала йому туристичну візу ще на кілька тижнів раніше. Це дозволило йому вільно пересуватися Шенгенською зоною. Організація Bellingcat встановила, що ім’я «Вадим Соколов» й особистість підозрюваного фальшиві. Наприклад, адреси в Санкт-Петербурзі, вказаній в його документах, просто не існує. «Попри той факт, що в нього був справжній паспорт, ми визначили, що така особа не існує у російській базі даних громадян», - пояснили в Bellingcat. На думку експертів, це вказує на приналежність підозрюваного до російських спецслужб, які могли через державний бюрократичний апарат видати офіційні, але несправжні документи.
ГУР перехопило нову телефонну розмову окупантів, в якій росіянин нервує через новини з фронту і скаржиться на великі втрати, передають Патріоти України. Росіянин розповів, що один його знайомий окупант відправився на “нуль”, де був знищений разом зі ус...
Росія вдарила 21 листопада по Дніпру балістичною ракетою зі складу нового ракетного комплексу "Кєдр". Про це повідомило Головне управління розвідки МОУ, передають Патріоти України. Підльотний час ракети з моменту запуску в Астраханській області до влуч...