Під час ведення бойових дій із Росією Збройні сили України (ЗСУ) звільнили місто Чугуїв, що на Харківщині, та завдали російським військам великих втрат в особовому складі та техніці. Про це вночі понеділка, 7 березня, повідомив Генеральний штаб ЗСУ, передають Патріоти України.
"Знищено командира 61-ї окремої бригади морської піхоти ЗС РФ підполковника Дмитра Сафронова та заступника командира 11-ї окремої десантно-штурмової бригади ВДВ ЗС РФ підполковника Дениса Глєбова", - зазначається у зведенні.
У Генштабі повідомляють, що російська армія продовжує наступальну операцію проти України. За цими даними, РФ зосереджує основні зусилля на оточенні Києва, Харкова, Чернігова, Сум та Миколаєва, а також на виході на адміністративні кордони у Луганській та Донецькій областях й створенні сухопутного коридору з тимчасово окупованих територій АР Крим на напрямку Маріуполь - Новоазовськ.
У Генштабі зазначають, що російські війська почали накопичувати ресурси для штурму Києва. Крім того, вони не залишають спроб здійснити підготовку до наступу на Поліському, Сіверському, Донецькому, Таврійському напрямках, йдеться у зведенні. Зокрема, війська РФ намагаються встановити контроль у Бучі, Ірпені, Чернігові та Сумах. Також вони наступають у напрямку Запоріжжя й у північно-східному напрямку вздовж ріки Інгул.
У ранковому повідомленні Генштабу ЗСУ зазначається, що російські окупанти й далі використовують аеродромну мережу Білорусі для нанесення авіаударів по Україні.
У Генштабі наголошують, що окупанти порушують правила міжнародного гуманітарного права - обстрілюють цивільне населення, "зелені коридори", беруть у заручники жінок та дітей, розміщують техніку, боєприпаси у житлових кварталах міст та штучно створюють гуманітарну кризу в захоплених населених пунктах. Так, місто Ірпінь залишається без світла, води та тепла вже четверту добу, підвозу їжі і води немає, окупанти заборонили містянам виходити з домівок, кажуть у Генштабі.
У Москві пообіцяли відкрити гуманітарні коридори в Києві, Маріуполі, Харкові та Сумах у понеділок, 7 березня, та довели цю інформацію "до профільних структур ООН, ОБСЄ, МКЧХ та інших міжнародних організацій", заявили у Міжвідомчому координаційному штабі з гуманітарного реагування.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: