Збройні сили РФ не мають достатніх технічних можливостей для забезпечення цілевказівки як для перспективних гіперзвукових ракет "Циркон", так і для забезпечення точної стрільби комплексами "Калибр" та "Кинжал". Про це йдеться в матеріалі на російському спеціалізованому інформаційному порталі Военно-промышленный курьер авторами якого є доктор військових наук Костянтин Сівков і футуролог Максим Калашников, повідомляють Патріоти України.
"Пропаганда в РФ цілодобово віщає про протикорабельне, гіперзвукове "вундерваффе", про крилатий "Циркон" і аеробалістичний "Кинжал". Пікейні жилети обіцяють: наші маленькі фрегати і підводні човни зможуть топити американські авіаносці-гіганти. Океанська могутність піндосів підірвана. Ура! Та ще ось і протикорабельними "Калібрами" спрацюємо", - так саркастично починають цей серйозний матеріал автори та задаються не менш серйозним та доцільним у цьому випадку запитанням: "А хіба ми бачили, як такі ракети вражають морські судна-мішені, що маневрують?"
"На грубо зляпаному ролику, показаному в посланні Володимира Путіна в березні 2018-го, "Кинжал" врізався в якусь будку на пагорбі. Де зйомки стрільб по рухомих об'єктах за сотні кілометрів? Адже і кораблі, і літаки будуть запускати надшвидкі гостинці по невидимій за горизонтом цілі! Її не захоплять головки самонаведення ракет (навіть якщо вони потім якимось фантастичним чином продовжать зріти крізь розпечену плазму в польоті). Той, хто палить "гіперзвуковиками", повинен точно знати, де знаходиться той чи інший ворожий корабель в будь-який момент часу. Інакше крилаті ракети полетять "в молоко", не захопивши цілі", - йдеться в статті.
Автори статті звертають увагу, на те, що точне цілевказування "Циркону", як і іншим перспективним ударним засобам, якими планують оснастити російський військово-морський флот, є можливим, перш за все, при наявності розвинених засобів морської, повітряної і космічної розвідки, чого сучасна Росія наразі не має в своєму розпорядженні. Зокрема, автори стверджують, що одну ціль в "значущих для Росії оперативно важливих районах Світового океану" четвірка супутників системи "Лиана", яка нібито призначена для вирішення завдань цілевказування, зможе переглянути лише "два рази на добу з імовірною тривалістю сеансу не більше шести - дев'яти хвилин".
"В нинішньому стані наша система космічного спостереження повноцінно забезпечити застосування ударних сил флоту для боротьби з надводними кораблями не може", - пишуть Сівков і Калашников.
На думку авторів, для ефективного вирішення завдань розвідки і цілевказівки чисельність супутників системи "Ліана" необхідно збільшити на порядок.
Сівков і Калашников, звертаючи увагу на недостатнє фінансування засобів розвідки, саркастично відзначають, що цілевказування для ракет "Калібр" і "Циркон" могли б забезпечувати, наприклад, священики головного храму ЗС Росії, а також "ворожки з ясновидцями". "Тому не дивно, що нам до сих пір не показали, як російські чудо-ракети вражають кораблі-мішені", - заявляють автори і роблять висновок що "система розвідки і цілевказівки сучасного російського ВМФ не має в своєму розпорядженні сил та засобів, що необхідні навіть для забезпечення мінімально прийнятного рівня".
Нагадаємо, що у лютому 2019 року президент РФ Володимир Путін заявив, що "Циркон", "здатний вражати як морські, так і наземні цілі", матиме швидкість 9 Мах і дальність польоту понад 1000 км, а зброю отримають діючі і споруджувані надводні та підводні кораблі, в тому числі ті, що створювались під ракети "Калібр".
У Курській області РФ війська країни-агресорки висуваються на штурм українських позицій одними й тими самими дорогами, використовуючи одні й ті самі підрозділи, і це пояснює їхні приголомшливі втрати. Про це для Forbes пише військовий оглядач Девід Акс...
Втрати російських військ на Покровському напрямку перевищують українські "в рази", хоч там окупанти зосередили для штурму міста свої найкращі підрозділи, повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв'ю для ТСН.Тиждень, передають Патріоти ...