"Слоном у кімнаті" може бути не лише Угорщина: Зеленський про початок переговорів про вступ до ЄС

Президент України Володимир Зеленський відзначає, що ухвалення очікуваного рішення про початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу - це не подарунок, але "слоном у кімнаті" або країною, яка може заблокувати це рішення, може бути не лише Угорщина, передають Патріоти України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Зеленський сказав на спільній пресконференції з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем і президентом Молдови Майєю Санду у Києві.

Глава держави відзначив, що Україна робить усе, що належить для започаткування у грудні цього року переговорів про вступ до Євросоюзу.

"Україна усвідомлює, що шлях будь-якої країни в ЄС - це шлях заслуг, не подарунків. Тож, свою частину роботи Україна реалізовує. Ми віримо, що Євросоюз буде готовий пройти свою частину шляху на зустріч, і як це й було обіцяно, що до кінця року у грудні результатом стало таке бажане для нас політичне рішення про початок переговорів про вступ і наближення процесу повноправної інтеграції", - сказав Зеленський.

Також глава держави наголосив, що у час війни треба усім бути дуже конкретними і предметними щодо очікуваного рішення лідерів ЄС у грудні.

"Ми подарунків ніяких не очікуємо, але я би хотів, аби все ж таки, звернули увагу, що ми країна у війні. Для нас рішення у грудні - це мотиваційне і мобілізаційне рішення. І я вважаю, те рішення, яке допомагає Україні вірити в те, що була і є справедливість, і що дійсно - це просто не порожні слова, що українці захищають спільні цінності", - наголосив Зеленський.

Він уточнив, що це не значить, що Україні подарують те чи інше рішення.

"Є сім рекомендацій. Ми повинні, як би нам складно не було, їх виконувати. Сьогодні ми зробили, я вважаю усе. І якщо майже все, то усе інше буде зроблено", - відзначив Зеленський і додав, що проголосовані сьогодні у Верховній Раді законопроекти - це прогрес на шляху виконання усіх рекомендацій.

"Ми виконаємо усі сім рекомендацій. На сьогодні ми готові. Я бачу реакцію позитивну", - сказав Зеленський. Водночас, у президента України запитали про Угорщину, яка виступає "слоном у кімнаті" і офіційно виступає проти початку переговорів про вступ України до ЄС. "Готуємось до усього. Це правда", - сказав Зеленський.

"Ще немає проблеми. Я вважаю, що слоном у кімнаті може бути будь-хто. Залежить від багатьох речей. Я вважаю, найголовніше нам себе вести як люди і виконувати все на тому шляху, який запланований. Є сім рекомендацій. Ми повинні їх усіх зробити, щоб до нас не було жодних питань. Жодних можливостей сказати, що Україна щось не виконала. І я вважаю, що це найсильніша позиція, в якій може бути Україна", - підкреслив президент.

Своєю чергою, президент Європейської Ради Шарль Мішель сказав, що підтримувати Україну - це моральне зобов'язання і стратегічна відповідальність.

Мішель наголошує, що розширення для ЄС - це стратегічна інвестиція у мир, процвітання і демократичні цінності. "Я маю намір зробити усе, аби переконати 27 колег, що ми потребуємо позитивного рішення у грудні", - наголосив Мішель.

Він пояснив, що позитивне рішення означає три виміри. "По-перше, це повідомлення для громадян Європейського Союзу, що ми дбаємо про наше спільне майбутнє з точки зору безпеки, процвітання і стабільності", - сказав Мішель і додав, що Євросоюз буде більш захищеним і безпечним, і заможним разом з країнами, які поділяють ті ж принципи, цінності та бачення.

"По-друге, це повідомлення для народу України і народу Молдови, що ми є надійними, серйозними і лояльними, що ми добре розуміємо, що стоїть на кону", - відзначив Мішель.

Він додав, що це слугує певним арнументом, аби переконати лідерів 27 країн-членів ЄС ухвалити позитивне рішення про початок переговорів.

"По-третє, це повідомлення для Кремля і усіх у світі, хто хоче підірвати порядок, заснований на правилах, кому не подобабться людська гідність і демократичні принципи", - відзначив Мішель. Він вважає, що єдність Євросоюзу здивувала світ після повномаштабного вторгнення Росії в Україну.

Нардеп-зрадник Дубінський заявив про побиття у СІЗО

субота, 2 грудень 2023, 15:02

Народний депутат Олександр Дубінський, підозрюваний у державній зраді, заявив про побиття у СІЗО. Про це повідомили його адвокати, йдеться у телеграмі-каналі Dubinsky.pro, передають Патріоти України. "Невідомі особи побили народного депутата, а також а...

Взірець російської "дипломатії": Лавров обізвав боягузами найвищих дипломатів США та ЄС

субота, 2 грудень 2023, 14:55

Міністр закордонних справ країни-агресорки Росії Сергій Лавров накинувся зі звинуваченнями на своїх колег із Сполучених Штатів та Євросоюзу, назвавши їх "боягузами". Про це російський міністр сказав, виступаючи на прес-конференції у Скоп'є. Про це пові...