Словацький прем’єр Фіцо ледь не зірвав візит до Чехії та обурив своїм вчинком президента Павела, - ЗМІ

Чеський президент Петр Павел хотів відмовити у візиті новообраному прем’єр-міністру Словаччини Роберту Фіцо, оскільки він наполягав на даті, яка була незручною і для Павела, і для інших топ-посадовців. Про це стало відомо порталу Novinky.cz, повідомляють Патріоти України.

Дату візиту до Чехії – п’ятницю, 24 листопада, – запропонував сам Фіцо, хоча вона не влаштовувала президента Петра Павела й голів верхньої і нижньої палат чеського парламенту Мілоша Вистрчила і Маркету Пекарову Адамову. "Пекарова Адамова і Вистрчил планували поїхати в Україну, а президента Павла взагалі не повинно було бути в Празі", – уточнило джерело.

До того ж чеській стороні стало відомо, що паралельно з офіційними зустрічами словацький прем’єр запланував побачитись з експрезидентами Чехії Мілошем Земаном і Вацлавом Клаусом (останній відмовився, бо наразі перебуває у Швейцарії), а також головою чеського опозиційного руху ANO та експрем’єром Андреєм Бабішем.

Така ситуація обурила Павела, оскільки Фіцо не лише проігнорував плани високопосадовців Чехії, а й запланував у межах першого офіційного візиту до країни зустрітись із лідером опозиції. "Це абсолютно неприйнятно з дипломатичного погляду", – підкреслило джерело Novinky.cz.

За даними порталу, Павел обмірковував скасування візиту Фіцо, але президентка Словаччини Зузана Чапутова переконала його піти на поступки – і словацький прем’єр приїхав та зустрівся з президентом Чехії. "Президента Павела турбував той факт, що Фіцо не зробив жодного дружнього кроку назустріч Чехії. Він поводився так, ніби йому все одно", – цитує матеріал джерело в оточенні чеського президента.

Чи не замало? Навідник ракет РФ на Яворівський полігон, колишній КДБшник отримав 15 років тюрми

четвер, 23 травень 2024, 16:30

Коригувальника ракетного удару по Яворівському полігону, внаслідок якого загинуло більше 60 людей, колишнього працівника КДБ 73-річного Олександра Косторного засудили до 15 років ув'язнення. Дослівно ОГП: "За підтримання публічного обвинувачення прокур...

Планують збивати F-16 у небі України: Росія тестує винищувачі з новими ракетами

четвер, 23 травень 2024, 16:26

Російське Міністерство оборони 22 травня опублікувало відеоролик, на якому в районі Чорного моря російські винищувачі Су-30СМ, імовірно, використовували ракети Р-37М класу "повітря-повітря" і пару Р-77-1 короткого радіуса дії. Про це пише "Інститут вив...