Слово за Німеччиною: Столтенберг пояснив, від чого залежить можливість передачі Україні систем ППО Patriot

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг роз'яснив умови можливого надання Україні систем протиповітряної оборони Patriot. Рішення про передачу українській армії цих американських зенітних ракетних комплексів прийматимуть конкретні країни-члени Північноптлантичного альянсу, передають Патріоти України.

Заяву Столтенберга цитує видання Reuters. Водночас, напередодні в Берліні заявили, що можливість використання ЗРК Patriot за межами Альянсу потребує попереднього обговорення на рівні НАТО.

У Reuters нагадали, що раніше Німеччина запропонувала передати Польщі ЗРК Patriot для захисту свого повітряного простору після падіння на території країни ракети під час масованого удару РФ по Україні. Тоді у польському селі Пшеводув загинули двоє мирних жителів, які працювали на фермі, куди впала ракета.

У відповідь Польща запропонувала передати запропоновані системи Україні. З такою пропозицією виступив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.

Однак його німецька колега Крістін Ламбрехт виступила проти цієї вимоги, заявивши, що німецькі системи ППО Patriot призначені для використання на території НАТО - і будь-яке їх використання за межами Альянсу нібито вимагає попереднього обговорення з НАТО та союзниками.

Втім, Столтенберг це твердження спростував, заявивши, що кожна держава може вирішувати це питання самостійно. "Конкретні рішення щодо конкретних систем є національними рішеннями", - сказав він журналістам у Брюсселі. При цьому Столтенберг наголосив: усі сучасні артилерійські системи чи західні системи ППО, передані Україні, не супроводжують західні фахівці.

Про це він сказав, відповідаючи на запитання журналістів, чи НАТО ризикує стати стороною конфлікту, направивши підрозділи Patriot в Україну. Так, Столтенберг зазначив, що союзники вже доставили до Києва передове озброєння, не відправивши туди персонал НАТО.

"Це було зроблено так, що коли була потреба у фахівцях для експлуатації цих систем, чи то систем ППО, чи інших сучасних артилерійських систем, українці проходили навчання в країні НАТО", – наголосив Столтенберг.

Він також заявив, що в деяких випадках держави-члени НАТО можуть потребувати проведення консультацій із союзниками. Однак остаточне рішення все одно залишається за ними. "Іноді існують угоди з кінцевими користувачами та інші речі, тому їм необхідно консультуватися з іншими союзниками. Але, зрештою, це (рішення) має ухвалюватися національними урядами", – додав він.

"Це моя провина": Вучич заявив, що Сербія помилково підтримала європейську резолюцію щодо України в ООН

вівторок, 25 лютий 2025, 14:45

Президент Сербії Александр Вучич заявив, що його країна випадково проголосувала за європейську резолюцію щодо війни країни-агресора Росії проти України на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Про це повідомляє РТС 24 лютого, передають Патріоти України. ...

Європа вчиться казати США "ні": Німеччина відкинула шалену ідею Трампа повернути Росію до G7, - Reuters

вівторок, 25 лютий 2025, 12:58

Міністр фінансів Німеччини Йорг Кукіс заявив, що Росія не буде знову прийнята до G7 "Великої сімки", як це запропонував президент США Дональд Трамп, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. "Засудження G7 агресивної війни Росії абсолютно оче...