"Слуги" в Раді проголосують: Кабмін розглядає два варіанти запровадження подвійного громадянства

Кабінет Міністрів України вивчає концепції для запровадження подвійного громадянства. Поки що на розгляді українського уряду є два можливі варіанти. Перший варіант – це скасування у законодавстві обмежень, які зобов'язують відмовлятися від українського громадянства при отриманні іншого, розповів заступник міністра закордонних справ Василь Боднар у коментарі "Укрінформу", зазначають Патріоти України.

За його словами, схожі обмеження не дають можливості людям українського походження отримувати українське громадянство. Натомість інша концепція – це розширення статусу закордонного українця.

Зокрема, ми працюємо над розширенням спектру прав, які надає ця посвідка. Зараз це лише безвіз, необмежене проживання і можливість навчання. Чесно кажучи, для українців із Західної Європи це не дуже цікаво, але ми хочемо це змінити,
– каже Василь Боднар.

Крім того, наявність статусу закордонного українця мала б давати право на пришвидшене отримання громадянства. Водночас другим етапом має стати можливість ведення бізнесу та участі в роботі різних органів.

"Не скажу про державні органи, але може йтися про місцеве самоврядування, різні фундації. Крім того, можливі деякі привілеї щодо безкоштовного вивчення української мови, професійної освіти", – пояснив заступник міністра.

Резюмуючи, він підкреслив, що у МЗС вже перейшли від розмов про подвійне громадянство до практичного етапу його запровадження.

"Я сповнений оптимізму щодо цього, бо ми вже перейшли від розмов до конкретних практичних речей. Вже сформовані робочі групи, які працюють над кількома концепціями законопроєктів", – розповів дипломат.

Контрнаступ ЗСУ розпочався: Західні ЗМІ назвали варіанти розвитку подій та напрямки удару

п’ятниця, 9 червень 2023, 9:56

Контрнаступ ЗСУ вже явно почався. Українські сили атакують окупантів з інтенсивністю, якої не було вже місяцями. Про це пише The Economist, передають Патріоти України. Очевидно, що операція триватиме значну частину літа. Однак уже наступні кілька тижні...

На концерті Кобзона давно небачений аншлаг: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 9 червня

п’ятниця, 9 червень 2023, 8:21

Крім тисячі з гаком 200-х у окупантів рекордні за останній час втрати у техніці та артилерійських системах. Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 09.06.23 орієнтовно склали:. особового складу - близько 213770 (+1010) осіб ліквідовано,. танків...