Спадок Фіцо: Жителів Словаччини спитали, кого вони вважать винними у війні в Україні. Результати виявились шокуючими

Понад 50% жителів Словаччини вважають, що війну РФ проти України спровокували західні держави та Україна. Про це йдеться у результатах дослідження Globsec Trends 2024, передають Патріоти України.

Зазначається, що 41% опитаних словаків зазначили, що саме Росія є винуватцем війни в України, в той час, як більшість населення країни запевняє, що за агресію РФ відповідальна Україна або Захід.

Також 31% опитаних вважає, що саме західні країни відповідальні за війну. 20% респондентів назвали винуватцем Україну. За їхніми словами, причиною нападу стало те, що українці з 2014 року утискали росіян на сході країни.

Дослідниця з Globsec Center for Resilience and Democracy Домініка Гайду заявила, що у Словаччині близько 25% населення має великі проросійські настрої. Також вона додала, що частина суспільства ніколи не буде звинувачувати РФ у війні. "На жаль, решта повірила прокремлівській дезінформації, яка стверджує, що у війні винні Захід чи Україна, і поширенню якої сприяє широке коло внутрішніх акторів", - зазначила Гайду.

За її словами, результати опитування свідчать про те, що словаки схильні вірити дезінформації та теоріям змови. У виданні додали, що результати дослідження 2023 року Globsec Trends відрізняються від нового лише рівнем статистичної похибки.

"Більшу різницю можна побачити, якщо подивитися на дані 2022 року, коли Росія вторглася в Україну. Тоді більш ніж половина словаків звинуватили в цьому Росію. Дослідження для Globsec проводило агентство Focus протягом лютого та березня на вибірці з 1000 респондентів", - підсумували у повідомленні.

Ворог прагнув але не досяг: Росіяни планували оточити Харків - The Economist

вівторок, 21 травень 2024, 3:25

Початок наступальної операція перенесли на тиждень раніше. Хоча не факт, що до визначених планом 15-16 травня для такого роду удару у росіян все було б готове. Росіяни під час травневого наступу планували частково оточити Харків . Росіяни планували ча...

У Росії проблеми через дефіцит робочої сили: Розвідка Британії вказала на важливий момент

вівторок, 21 травень 2024, 2:35

Росія відчуває дефіцит робочої сили, який стає значною проблемою в деяких секторах. Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у щоденному огляді Міноборони Британії про російсько-українську війну. Британські оглядачі наводять оцінку російського ви...