Українці повинні заповнити нульові декларації і заплатити податки: У Раді ухвалили історичний закон

У Верховній Раді ухвалили в другому читанні законопроєкт № 5155, яким пропонується податкова амністія. У період з 1 липня 2021 до 1 липня 2022 року мають провести добровільне декларування активів, зароблених "в тіні", передають Патріоти України.

За відповідну пропозицію проголосувало 255 народних депутатів, більшість з яких – "слуги народу" (щоб подивитися поіменне голосування, доскрольте новину до кінця). Документ передбачає цілу низку нововведень:

Збір із такого декларування буде визначатися за такими ставками: 5% із валютних цінностей і активів, розміщених на рахунках у банках в Україні, 9% із валютних цінностей, розміщених за кордоном, 2,5% із вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період із 1 січня 2021-го до 20 червня 2022-го. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Також члени комітету обговорили законопроєкт про внесення зміни до статті "Про валюту і валютні операції" у зв'язку з внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян способом введення добровільного декларування фізособами належних їм активів і сплати одноразового збору в бюджет (№5155). За результатами розгляду комітет рекомендує Верховній Раді взяти за основу законопроєкт.

Навіщо потрібна податкова амністія?

Близько 30% ВВП в Україні наразі "в тіні" (оцінки Мінекономрозвитку). За роки незалежності в тіньовій економіці заробили мільярди. Українці досі отримують частину або всю зарплату в конвертах. Накопичені заощадження, куплену валюту або інші цінності навіть за бажання узаконити досить складно: у податковій повинні з'явитися обґрунтовані питання. Нульова декларація цю проблему може вирішити. Так, просто потрібно задекларувати зароблене "в тіні".

Зазначимо, що податкову амністію вже провели в Аргентині, Бразилії, Індонезії, Італії. У цих державах довгий час процвітала тіньова економіка. Громадянам запропонували узаконити все, що заробили без сплати податків, але при цьому віддати державі кілька відсотків.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський під час свого звернення до Верховної Ради вкотре заявив, що українців чекає податкова амністія. Ця не нова обіцянка обговорюється не перший рік, проте досі залишається лише проєктом.

У Польщі біля річки знайшли непритомного українця

неділя, 4 грудень 2022, 13:41

У Польщі в місті Яблонка правоохоронці врятували громадянина України, який ледь не вмер від переохолодження. Чоловікові надали першу допомогу і відправили до лікарні. Про це повідомляє сайт місцевої поліції, передають Патріоти України. Кілька днів тому...

Скидають з дронів на позиції ЗСУ: На Донбасі окупанти застосовують хімічні гранати "К-51" (відео)

неділя, 4 грудень 2022, 13:29

Російські окупанти використовують проти українських військових на сході заборонені хлорпікринові гранати "К-51". Про це повідомляє прес-служба Війсково-морських сил ЗСУ у Telegram, передають Патріоти України. "Держава-терорист використовує заборонену х...