Наскільки зниження підтрики Зеленського є великим, чи буде воно продовжуватися і які його реальні причини пояснив соціолог, гендиректор КМІСу Володимир Паніотто.
Це падіння значуще, але у співідношені це не так вже і багато. Наразі не відомо, чи це тенденція, чи тимчасове відхилення.
На мій погляд, головне, що вплинуло на падіння рівня схвалення Зеленського, це протести на Майдані проти формули Штайнмайєра та позиція українських ЗМІ.
Медіа досить активно та навіть агресивно були проти ідей Зеленського щодо Донбасу та формули Штайнмайєра.
Читайте також: Обличчя протестів. Хто виходить на Майдан і до чого тут Порошенко
В Україні на думку людей дуже сильно впливають ЗМІ та телебачення. 70% населення вважає телебачення головним джерелом інформації.
Як показали фокус-групи, навіть ті люди, які отримують інформацію з інтернету, цікавляться, як про це скажуть на телебаченні. Тому що в інтернеті може бути написано що завгодно, а на телебаченні, з їхньої точки зору, є певний контроль за інформацією, тому там більше правди.
Мені здається що це головна причина.
Якщо тема з формулою Штайнмайєра буде розвиватися, то і ставлення до Зеленського може погіршуватися. Попереду опалювальний сезон, платіжки за газ – це також може вплинути. Зазвичай це суттєво впливає.
Російський диктатор Володимир Путін перестав подобатися американському президенту Дональду Трампу. Ставлення президента США до ватажка Кремля змінилося після їхньої телефонної розмови ввечері 3 липня. Зі свого боку Путін сприймає поведінку Заходу як сл...
Політолог та директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко вважає, що Китай демонстративно показує світові: Росія - це його зона впливу. Кремль загруз у війні з Україною, яку хотів завершити за кілька тижнів, і при цьому не стає...