"Спочатку відвідайте могили українських дітей": Кулеба та Подоляк відповіли на шантаж Росії і заяви Заходу про коридор для експорту зерна

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та радник глави Офісу президента Михайло Подоляк відреагували на вимогу російського МЗС скасувати санкції, щоб країна-агресор розблокувала українські порти, передають Патріоти України.

Раніше заступник міністра закордонних справ країни-агресора Андрій Руденко заявив, що РФ готова зробити коридор для експорту українського зерна та іншого продовольства в обмін на зняття санкцій.

Крім того, російський урядовець додав, що Україна зобов’язана самостійно розмінувати всі порти. У відповідь Кулеба закликав не піддаватися російському шантажу. "Наразі Росія шантажує світ, вимагаючи зняти санкції в обмін на розблокування українського експорту продовольства. Будь-який іноземний політик чи чиновник, який може подумати про прийняття цієї гри, має спочатку відвідати могили вбитих українських дітей та поговорити з їхніми батьками", — написав Кулеба у Twitter.

Також на слова Руденко відреагував Подоляк. "Три місяці Кремль розповідає, що санкції – це величезне щастя та подарунок для економіки. А тепер МЗС РФ вимагає зняти санкції за розблокування українських портів. Якщо санкції роблять вас сильнішими, навіщо їх скасовувати? Все ж таки йде за планом, пане Руденко, чи не так?", — пише він.

Українські морські порти у Чорному та Азовському морях заблоковані Російською Федерацією. Через це зупинився експорт вантажів з України, зокрема сільськогосподарської продукції. Повідомлялося, що дефіцит українського зерна на світовому ринку, спричинений блокадою морських портів Росією, спричинить глобальну продовольчу паніку. Світове зростання цін на продовольство може становити 20−30%.

Відвідувати бал у Відні заборонено?: Глава МЗС Австрії запевнив, що візи делегатам РФ видали лише для ПА ОБСЄ

субота, 4 лютий 2023, 20:51

Відвідування Балу академіків членами російської делегації в ПА ОБСЄ, яким видано візи виключно для участі у зимовій сесії асамблеї 23-24 лютого у Відні, буде "кричущим порушенням міжнародного права". Про це заявив глава МЗС Австрії Александер Шалленбер...

Митні дані видали: Китай постачає РФ технології, потрібні для ведення війни в Україні, - західні ЗМІ

субота, 4 лютий 2023, 20:27

Китай надає технології, необхідні російським військовим для ведення війни в Україні, незважаючи на міжнародні санкції і експортний контроль. Про це свідчить огляд російських митних даних, опублікований The Wall Street Journal, передають Патріоти Україн...