Сподіватимемося, воно того варте: Швеція не стала приховувати, чому винищувачі Gripen все ще не в Україні

Міноборони України сконцентровано наразі на підготовці до прийому F-16 і наступним у черзі - Mirage 2000. Чи не помилились у Зеленського щодо перспектив другого, з подачі Макрона, покаже час

Очільник МЗС Швеції сказав, що впроваджувати дві системи винищувачів – Gripen та F-16 – одночасно було б занадто складно.

Швеція зупинила передавання Україні винищувачів Gripen, адже Київ дійшов висновку, що мати одночасно дві системи – і F-16, і Gripen – "надто багато". Про це міністр закордонних справ Швеції Тобіас Біллстрьом розповів виданню "Голос Америки", інформують Патріоти України.

Міністр зауважив, що Україні була надана можливість отримати винищувачі F-16, яких, більше в сім’ї НАТО. І більше країн мають F-16, ніж Gripen. Тож Біллстрьом так пояснив, чому Швеція зупинила передавання своїх винищувачів:

"Це не має нічого спільного з рішенням шведського уряду. Таке рішення було ухвалене через те, що Україна дійшла висновку, що мати одночасно дві системи винищувачів – і F-16, і Gripen – надто багато".

Шведський міністр зазначив, що йдеться про цілі складні системи, тобто це не лише отримати літаки та підготувати пілотів. Впроваджувати дві системи одночасно було б занадто складно.

"Але це не означає, що Швеція не відкрита для продовження із винищувачами Gripens, якщо і коли програма F- 16 буде завершена. Знову ж таки, це справа України, а не уряду Швеції", – сказав Біллстрьом.

Тож, додав він, Швеція вирішила надати Україні інші можливості, і вона отримала системи спостереження ASC 890. Військові зможуть використовувати ці системи у координації із F-16. Це дозволить краще проводити повітряні бої, спостереження і керування повітряними боями.

Москва замислила черговий масштабний злочин: Україна відповіла на заяву Росії про плани підриву дамб Київського та Канівського водосховищ

п’ятниця, 12 липень 2024, 23:55

Міністерство закордонних справ України спростувало та назвало абсурдною заяву представниці МЗС РФ Марії Захарова, що нібито "Україна готує знищення дамб Київської ГЕС та Канівського водосховища, щоб звинуватити Росію". . У МЗС наголосили, що за будь-як...

По чайній ложці: Bloomberg дізнавався, скільки F-16 ЗСУ отримають влітку і до кінця року

п’ятниця, 12 липень 2024, 23:20

Один зі співрозмовників видання зазначив, що Україна ймовірно зможе розмістити ескадрилью F-16 - від 15 до 24 літаків. За словами іншого джерела, Київ очікує отримати шість F-16 цього літа і до 20 до кінця року. . Водночас у країн-партнерів виникали с...