Справа на 44 мільярди: Коломойський виграв важливий суд проти НБУ і "ПриватБанку"

Ігор Коломойський

Верховний суд України відхилив касаційну скаргу НБУ про скасування рішень судів першої інстанції у справі про стягнення коштів з компанії "Гаджібей", що пов'язана з ексвласником "Приватбанку" Ігорем Коломойським, передають Патріоти України.

Тепер НБУ буде зобов'язаний стягнути борги Коломойського, а саме 44 мільярди гривень, з рахунків вже державного "Приватбанку". Про це повідомила пресслужба НБУ на своїй фейсбук-сторінці.

Коротко про справу

Компанія "Гаджібей" є заставодавцем за кредитом рефінансування, який НБУ видав "Приватбанку". Тоді власником банку був Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. У справі компанії "Гаджібей" Госпсуд Одеської області і Північно-західний апеляційний суд фактично обмежили НБУ у можливостях стягнення боргів по кредитах рефінансування, скасувавши можливість повертати борги шляхом стягнення заставного майна. Це суперечить закону "Про Національний банк України".

Що вимагав Національний банк у Верховному Суді? НБУ задля погашення частини боргу, хотів стягнути заставне майне ТОВ "Гаджибей", а саме дві земельні ділянки у Одеській області. Загалом Національний банк у 2018 році подав 148 позовів проти колишнього власника "Приватбанку" Ігоря Коломойського (фінансового поручителя) та пов’язаних із ним 32 компаній – майнових поручителів про стягнення коштів та заставного майна.

Хіти тижня. Плювок в обличчя українцям: Нардеп Рабинович показав, як відпочиває у Москві (фото)

понеділок, 17 лютий 2020, 9:00

Одіозний політик відправився до своєї внучки, яка живе разом з дочкою в столиці РФ. Одіозний нардеп Вадим Рабинович опублікував знущальний пост з Москви, показавши фотографії прогулянки по Красній площі. При цьому він заявив, що до нього ставляться доб...

Скільки українців готові вийти на новий Майдан і взяти в руки зброю: Соціологи оприлюднили дані

понеділок, 17 лютий 2020, 8:24

Центр соціальних та маркетингових досліджень Socis у лютому 2020 року поцікавився, в якій формі українці готові захищати свою громадянську або політичну позицію, передають Патріоти України. Згідно з результатами цього опитування, більшість українців - ...