Справа про "скіфське золото": Верховний суд Нідерландів прийняв рішення

Верховний суд Нідерландів постановив, що "скіфське золото", яке роками було предметом судової тяганини в Нідерландах, має бути повернуте Україні. Про це йдеться у рішенні суду, передають Патріоти України.

Верховний суд підтвердив рішення, ухвалене апеляційним судом Амстердама у жовтні 2021 року. "Верховний суд відхилив касаційну скаргу кримських музеїв, таким чином рішення суду залишається в силі", – йдеться у рішенні.

Музей Алларда Пірсона в Амстердамі отримав об'єкти у тимчасове користування з чотирьох музеїв Криму 2014 року. Коли Росія анексувала півострів, стало незрозуміло, кому передавати ці предмети: музеям в окупованому Криму чи Україні.

Нагадаємо:

Колекцію "Крим. Золотий острів у Чорному морі" виставили в амстердамському музеї Алларда Пірсона в лютому 2014 року, до того як Росія незаконно окупувала Крим. Виставка складається з колекцій п'яти музеїв, один із яких перебуває у Києві, а чотири – на території півострова. Серед понад 560 експонатів виставки — артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінне каміння та мечі стародавніх греків та скіфів.

У грудні 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення повернути експонати Україні, проте 2017 року російська сторона направила апеляцію. У жовтні 2020 року амстердамський суд задовольнив прохання України про відведення судді, який розглядав справу про "скіфське золото", а 22 квітня цього року пройшли вирішальні дебати сторін. Вартість колекції становить близько 10 мільйонів євро.

Зараз ми наступаємо, а вони обороняються: Буданов розповів про втрати росіян

неділя, 24 вересень 2023, 23:42

Голова ГУР МО Кирило Буданов дав інтерв'ю західним ЗМІ. Однією з тим були втрати під час повномасштабної російсько-української війни, повідомляють Патріоти України. Буданов заявив, що втрати Росії вищі, ніж в України. І це попри те, що наші захисники н...

Москва забирає у Татарстану 80% прибутків, Чингізхан забирав 10%, - голова уряду у вигнанні

неділя, 24 вересень 2023, 23:36

Татари Татарстану прагнуть державної незалежності від Росії. У цьому переконаний голова уряду незалежного Татарстану у вигнанні Рафіс Кашапов, який з 2018 року проживає у Великій Британії. Про це політик заявив порталу "Новинарня", передають Патріоти У...