Справи турецькі: Таємний план Кремля знайшли на московському смітнику

Росіяни сподівалися домовитися із турками про обслуговування російських платіжних карт "Мир".

Телеграм-канал Baza в понеділок опублікував фотографії документів, знайдених на звалищі в Підмосков'ї, в одному з яких згадувалися переговори в Мінфіні РФ по організації платежів в нацвалюті, включаючи обслуговування російських карт «Мир» в Туреччині і підключення банків і компаній цієї країни до СПФС. Заступник міністра фінансів Олексій Моїсеєв підтвердив "Блумберг" факт проведення таких переговорів, передають Патріоти України.

«Обговорювалася доцільність підписання меморандуму на цих переговорах, вирішили, що треба над цим працювати і ось зараз над цим працюємо, - повідомив Моїсеєв по телефону. - Тепер нам треба підписати меморандум і далі вже, в залежності від того, що буде в меморандумі, будемо визначатися».
СПФС була створена в 2014 році з метою зниження зовнішніх ризиків і забезпечення безперебійного надання послуг з передачі фінансових повідомлень в форматах SWIFT. У липні президент РФ Володимир Путін підписав зміни в закон, що дозволяють Центробанку РФ підключати іноземців до СПФС, в якій поки беруть участь тільки російські організації. За словами Моїсеєва, вже підписаний меморандум щодо приєднання китайських банків до СПФС і в даний час ведуться роботи на рівні технічних експертів.

У Туреччині карти "Мир" приймає Turkiye Is Bankasi A.S. і РФ розраховує, що робота регуляторів двох країн забезпечить їх використання і в інших турецьких банках, повідомив в липні міністр енергетики РФ Олександр Новак.

"Перевага НАТО над Росією "скоротилася": У Пентагоні стурбовані та вживають заходів

четвер, 19 вересень 2019, 22:53

Генерал Джозеф Данфорд заявив, що в Альянсі розуміють усю небезпеку ситуації та розробляють нову стратегію. В умовах озброєння Росії і підйому насильницького екстремізму в деяких районах Азії, Африки та Близького Сходу НАТО повинно зробити все, щоб кож...

Міністр оборони України розповів про плани реформування ВМСУ

четвер, 19 вересень 2019, 22:12

На перебудову ВМС підуть роки, але почнуть її швидко. Міністр оборони України Андрій Загороднюк розповів про плани реформування Військово-морських сил України, де приоритетами стануть розвиток інфраструктури та особового складу. Про це він розповів в і...