Російського диктатора Володимира Путіна зустріли не на найвищому рівні на саміті Шанхайської організації співпраці (ШОС), на відміну від лідера Китаю. Показовою стала різниця між тим, як в аеропорту Самарканду вітали Путіна та Сі Цзіньпіна. Про те, що це означає, розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов в інтерв'ю OBOZ.UA, передають Патріоти України.
За його словами, така зустріч демонструє падіння репутації Путіна та зменшення впливу Росії в регіоні. Нагадаємо, церемонію зустрічі глави КНР перетворили на справжнє шоу з почесною вартою та танцями. А главі Кремля всього лишень постелили доріжку та принесли букет квітів, який, втім, так і не вручили.
"Ось, до речі, це досить цікавий момент, коли головного господаря і лідера зустрічають на найвищому рівні, а Путін фактично йде як серед інших запрошених лідерів. Тобто, дуже важливо і дуже цікаво, що відбувається така інституалізація впливу, бо дійсно раніше уявити, що Путіна в Казахстані зустрічають не на найвищому рівні, це було науковою фантастикою. А зараз це цілком можливо", – зазначив експерт.
За словами політолога, така зустріч зайвий раз демонструє, що роль Росії в цьому регіоні зменшується. "Безумовно, абсолютно і взагалі вплив Росії зменшується по всьому периметру. Подивімось на ситуацію у Вірменії, де Росія втрачає стрімко вплив, і втрата Вірменії може призвести до втрати впливу взагалі на Закавказзі. Центральна Азія, там питання в тому, що після того, як такий інструмент, як ОДКБ, показав свою безпорадність в ситуації з Вірменією, фактично необхідність у парасольці Росії відпала", – пояснив Олександр Леонов.
За його словами, Росія зараз просто не здатна захистити якусь країну. І в регіоні це дуже добре усвідомлюють. "Наприклад, говорять, що зараз може потрапити під роздачу Таджикистан, бо є проблеми з Афганістаном, а Росія зараз дуже дружить з талібами. Чи прийде на допомогу Росія Таджикистану, якщо почнуться проблеми? Це велике питання", – зазначив політолог.
Він додав, що в Казахстані після заяв російських політиків про необхідність провести денацифікацію в країні, тепер вважають, що Росія для них є більше загрозою. Тому Астана шукає можливості для співпраці, як з Китаєм, там і з Заходом.
Розв'язана Росією в Україні повномасштабна війна призвела до серйозної перестановки сил в регіоні, наголосив політолог. "Агресія Росії проти України призвела до того, що Росія дійсно втрачає вплив і в тому числі інституційний вплив, бо ОДКБ зараз скоріше це така іграшка, яка нічого не вирішує, яка не має значення", – переконаний Олександр Леонов.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...