"Спроба "примирити" українців та росіян, що знайшла відображення в спільній хресній ході за підтримки Святого престолу, дуже скидається на укладання шлюбу між ґвалтівником та жертвою. Це тільки перетворює разовий злочин у пожиттєві тортури і виводить злочинця з-під обов'язкової відповідальності. Тому що не може бути примирення та порозуміння із непокараним злом", - пише публіцистка Лариса Волошина на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"А як має бути?", – спитаєте ви. Має бути щире покаяння злочинця, спокутування гріхів і тільки після цього, якщо жертва захоче, буде прощення. Прощення в цій схемі не є обов'язковим. Воно лише на розсуд жертви. А от покаяння та спокутування – це якраз передумова до відпущення гріхів. Християнська релігія притримується саме цього алгоритму. А система правосуддя взагалі робить акцент на обов'язковому покаранні злочинця, безвідносно до його каяття.
У випадку скандальної хресної ходи до примирення, яке вигідне агресору, жертву змушують силою авторитету посередника. Ба більше, посередник навіть і не думає застосувати свою силу для спонукання винуватця до широкого каяття. У цій схемі і провини то ніякої немає, і різниця між жертвою та катом ніяк не проглядається.
Справа в тому, що якби подібна а-мораль обмежувалася виключно Папою, можна було б не перейматися. Але заклики до порозуміння без каяття звучать сьогодні все сильніше. Багато хто працює над "домовленостями", пояснюючи їх цивілізованими нормами закінчення будь-якої війни. Одночасно поборники "діалогів" маркують біль та незгоду українців полюбовно домовлятися із ґвалтівником, як щось архаїчне, темне, мстиве. "Ви що, збираєтесь воювати до захоплення Москви?", – питають вони. В цьому чується зневага та знущання. Так цілком справедлива вимога звільнення всієї України перекручується і виставляється чи не перебільшеною забаганкою зіпсованої дитини: "Бач чого захотіли!".
Я думаю, що ознакою каяття росіян може бути тільки добровільне звільнення всіх наших територій, включно з Кримом і Донбасом. Ознакою спокути стане добровільне відшкодування нанесених збитків, включно з компенсаціями сім'ям загиблих. Все інше – маніпуляція та свідоме уникання покарання за злочини проти українського народу. Ми маємо зосередитися саме на цьому. Або вони віддають нам наше та сильно вибачаються – і ми ще подумаємо чи прощати. Або ми прийдемо та заберемо наше силою. І тоді нам буде байдуже на їхні запізнілі вибачення та заклики до примирення. Як немає примирення між покараним судом ґвалтівником та його жертвою, навіть якщо він відсидів весь термін та відшкодував збитки за рішенням суду.
Багато хто тут може зауважити, що росіяни ніколи не підуть на це. Вони і зараз намагаються розповідати нам, що просто припинення вогню – то вже мир і дружба. До такого ж примирення закликають посередники, навмисно виносячи питання покаяння та спокуси за дужки. У цьому варіанті почуття жертви, долі всіх тих, хто залишається на окупованих територіях та перебуває у цілковитій владі катів відокремлюється від процесу припинення безпосередньо бойових дій. Але хіба закатовані на окупованих територіях чимось гірші за вбитих під час бомбардувань?
Так, росіяни не погодяться визнати провину, повернути захоплене, відшкодувати збитки та видати правосуддю злочинців. Відсутність каяття агресора означатиме, що вони не мають отримати ані нашого прощення, ані розраховувати на примирення з нами. Поки рахунки не закриті, їх для нас не існує.
Але чи є це аргументом для нас, щоб відмовитися від свого, щоб не вимагати повернення наших земель та співвітчизників в зону права та безпеки, щоб не прагнути покарання винних? Або, щоб перестати докладати зусиль для покарання зла? Аж ніяк. Якби християнська мораль виступала проти розмежування зла та добра, вона б не мала концепції раю та пекла. Ба більше, покаяння та спокутування передбачає дедлайни. Альтернатива – вічні муки в пеклі без права на спокуту. Для раю не існує грішників, що не покаялися вчасно. Адже завжди є межа, після якої вже пізно".
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: