США і ЄС відреагували на закриття Росією захопленої Керченської протоки

У США відреагували на намір Росії закрити деякі райони Чорного моря для судноплавства. З відповідною заявою виступила тимчасово повірена США в ОБСЄ Кортні Остріан, зазначають Патріоти України.

“Сполучені Штати поділяють стурбованість України з приводу останньої провокації Росії в Чорному морі, на цей раз перешкоджала морському руху через Керченську протоку, щоб сприяти її триваючому нарощуванню військового потенціалу”, – сказано в повідомленні.

Остріан підкреслила, що триваюча окупація і мілітаризація Росією Криму має наслідки далеко за межами України, це загрожує трансатлантичній безпеці.

Також дії РФ у Керченській протоці прокоментував офіційний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Пітер Стано.

За його словами, намір росіян закрити певні райони Чорного моря для судноплавства під приводом військових навчань викликає серйозну тривогу, тим більше на тлі ситуації біля кордону України і в окупованому Криму.

Європейський Союз очікує, що Росія забезпечить безперешкодний і вільний прохід в Азовське море і назад відповідно до міжнародного права, заявив дипломат.

Стано також повідомив, що Рада ЄС із закордонних справ в ході дискусії по Україні 19 квітня обговорить дану ситуацію.

"Ми повинні бути обережнішими сьогодні": Американський дипломат пояснив, чому НАТО зволікає з наданням Україні ПДЧ

понеділок, 17 травень 2021, 0:19

У НАТО, ймовірно, побоюються спровокувати агресію з боку Росії, тому зволікають надавати Україні та Грузії План дії щодо членства. Однак саме невпевненість Альянсу дає РФ "помилкове відчуття, що вона має право постійного вето на євроатлантичне майбутнє...

"Нє всьо так адназначна!": Чеський президент заявив, що "склади у Врбетіце підірвали свої"

понеділок, 17 травень 2021, 0:00

"Чеському президенту Земану виявилось замало масових протестів - він знов взявся озвучувати тези "ГРУ РФ не винна". Мовляв, збройні склади у Врбетіце підірвали свої ж, щоб "приховати нестачу боєприпасів", - написав політтехнолог Олексій Голобуцький на ...