США передадуть Україні ще катери типу Island та продадуть ракетні комплекси Javelin, - посол

Пріоритетом співпраці Міністерства оборони України та Пентагону у 2020 році визначено посилення флоту.
Володимир Єльченко. Фото: УНІАН.

Під час спілкування із журналістами посол України в США Володимир Єльченко заявив, що у цьому році для України запланована передача допомоги від США на суму 698 мільйонів доларів, при цьому ми отримаємо три катери типу Island та закупимо ракетні комплекси Javelin, повідомляють Патріоти України.

Єльченко зазначив, що в повну суму допомоги входить оборонна допомога – 250 мільйонів доларів та фінансово-економічна – 448 мільйонів доларів. «У разі виконання Україною певних умов із реформування українських Збройних сил та приведення їх до стандартів НАТО, а також використання першої частини суми, військова допомога може бути збільшена до 300 мільйонів доларів», - пише видання.

Також повідомляється, що пріоритетом співпраці Міністерства оборони України та Пентагону у 2020 році визначено посилення флоту, про це сказав посол. Цього року запланована передача Україні трьох катерів класу Island, на кожен з яких буде встановлено обладнання та зброя на 10 мільйонів доларів.

«Є такий термін як «москітний флот», тобто швидкісні катери, яких дуже не вистачає саме нашим військовим та морякам на Чорному і Азовському морях», - заявив Єльченко.

Україна вперше напряму закупить в Пентагону ракетні комплекси Javelin на суму в 36,5 мільйонів доларів. Посол додав, що ця покупка не входить в загальну суму військової допомоги США Україні. «Вони не входять в ту суму допомоги США, але це важливо тому що це вперше такого роду контакт безпосередньо з Пентагоном. Він відкриває нам шляхи для реалізації деяких інших проектів, про які зараз ведуться переговори», - сказав він. При цьому США будуть продовжувати програму військових навчань на Яворівському полігоні у Львівській області.

Війна не закінчена: Фельгенгауер розшифрував криваве послання Кремля Зеленському

середа, 19 лютий 2020, 8:41

Бій під Золотим, що почався вранці вівторка 18 лютого, - це не наступ на Україну, а політичний тиск Кремля на президента Володимира Зеленського. Про це написав військовий аналітик Павло Фельгенгауер. На його думку, Москві могли не сподобається останні...

Хіти тижня. "Израиль не ждал доброго дядю из-за океана или мамку Меркель. Это пример для Украины", - Флінт

середа, 19 лютий 2020, 7:50

"Я не случайно поставил статью про Израиль и его 8-е по мощи место в мире. Прежде всего это пример для Украины. И сейчас я скажу то, что будет многим очень неприятно. Не желаете читать - милости просим, можете покинуть ленту. Но сказать это необходимо"...