Розвідка США знала про плани Росії напасти на Україну ще у жовтні 2021 році. Проте держава не поспішала надавати Києву важке озброєння і необхідні ресурси для захисту. Натомість, вона значно переоцінила можливості РФ. Про це повідомляє National Review. Зазначається, що США припустилися низки помилок у військових розрахунках, яких можна було уникнути, поставивши собі кілька важливих запитань, передають Патріоти України.
Зокрема, журналісти видання не розуміють, чи був здійснений обʼєктивний аналіз реальної обороноспроможності України та замотивованості її громадян, що бралося у розрахунку під час оцінки російської армії, чи брався до розрахунку прогрес, зроблений ЗСУ з 2014 року.
"За вісім років російського конфлікту на Донбасі збройні сили США брали участь у численних навчальних програмах з українцями. Ці зустрічі з українськими солдатами та офіцерами, безумовно, передали докладний образ добре вмотивованої, винахідливої та розумної бойової сили, яка буде ефективно опиратися, а не впаде за перших ознак негараздів", – пояснюють у виданні.
Водночас зазначається, що американська розвідка навряд чи достатньо розуміла, що сотні тисяч українців стануть на захист своєї держави і будуть сміливо її обороняти. Тож із жовтня 2021 року по 24 лютого 2022 року США та Захід не намагалися допомогти Україні щодо зміцненням оборони та не вірили в її перемогу.
Проте не можна говорити, що союзники взагалі нічого не надавали Києву. США взимку виділили 60 млн доларів на купівлю стрілецької зброї і боєприпасів, а також 200 млн доларів на придбання 300 протитанкових ракет Javelin. Але очевидно, що цього було недостатньо. "Нікчемний набір зброї був прямим результатом оцінки адміністрації про те, що Україна швидко програє війну з Росією, і пріоритетом було планування партизанського заколоту", – пишуть у National Review.
Також у медіа говорять про політичний прорахунок США та Західних союзників. Зокрема, йдеться про побоювання багатьох країн щодо ескалації конфлікту у разі надання Києву важкого озброєння до початку війни і в перші місяці після вторгнення.
"Я не перепрошую за те, що одна з наших цілей тут – уникнути прямого конфлікту з Росією", – прокоментував бездіяння Штатів перед початком війни радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.
Ще один анонімний посадовець погодився з цією думкою та додав, що озброєння України могло б допомогти їй тримати оборону, але не змусило б Росію відмовитися від планів напасти на Україну.
Водночас навіть зараз, коли ЗСУ показали високі результати, союзники не надають достатньої кількості озброєння, щоб вигнати окупантів із території. Про це неодноразово говорили американські експерти та вище політичне і військове керівництво України.
"Адміністрація Байдена заслуговує на повну похвалу за ефективне об'єднання союзників у значній програмі військової та громадянської допомоги Україні. Але ця заслуга не повинна приховувати того факту, що військова допомога США та союзників не задовольнила потреби України", – коментують у медіа. Насамкінець журналісти додають, що саме опір українського народу став ключовим фактором у провалі планів Кремля щодо швидкого захоплення країни.
Головним завданням путінської армії на осінньо-зимовий період є вихід на кордони Донецької та Луганської областей. Окупанти мають стратегічну мету - повний контроль території України. Про це заявив заступник керівника ГУР Міноборони України Вадим Скібі...
Офіційний Париж надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких далекобійних ракет. Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро в інтерв'ю ВВС. Йдеться про крилаті ракети SCALP (аналог британських Stor...