США поставлять Польщі HIMARS, ATACMS та іншої зброї на $10 млрд

Сполучені Штати дали попередню згоду на продаж Польщі озброєнь загальною вартістю близько 10 мільярдів доларів, насамперед – пускових установок ракетних систем залпового вогню HIMARS і боєприпасів до них.

Про це йдеться в поширеному повідомленні Агентства зі співробітництва у сфері безпеки міністерства оборони США.

У запиті Польщі йшлось про придбання 18 пускових установок M142 для HIMARS; 468 комплектів модулів заряджання пускових установок HIMARS; 45 армійських тактичних ракетних систем ATACMS; і загалом 1514 пускових установок для РСЗВ GMLRS різної модифікації.

Також польська сторона прохала США про навчально-тренувальні ракети, допоміжне обладнання, засоби зв'язку, запасні й ремонтні частини та інше супутнє обладнання, а ще про підготовку військових та інженерно-технічні і логістичні послуги уряду США й підрядників.

"Запропонований продаж сприятиме досягненню зовнішньополітичних цілей і цілей національної безпеки Сполучених Штатів шляхом посилення безпеки країни-члена НАТО, яка є рушієм політичної стабільності і економічного прогресу в Європі", – зазначається в повідомленні.

Підкреслюється, що продаж не змінить "основний військовий баланс" у регіоні та не матиме негативного впливу на обороноздатність США.

Перший контракт на придбання американських реактивних систем залпового вогню HIMARS був підписаний у 2019 році. Тоді в межах міжурядової угоди міністерство національної оборони Польщі замовило 20 систем залпового вогню HIMARS у американського оборонного гіганта Lockheed Martin, з яких дві мали бути для бойового застосування і дві - для навчання.

Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 25 березня

субота, 25 березень 2023, 10:03

Українські захисники лише за добу знищили 19 автоцистерн росіян, а також 11 броньованих машин та 9 РСЗВ. Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 25.03.23 орієнтовно склали:

Бої тривають безперервно: ЗСУ точним ударом знищили групу російських загарбників під Бахмутом (відео)

субота, 25 березень 2023, 9:57

Українські воїни тримають під постійним вогневим контролем російських окупантів під Бахмутом. Намагання прорватися, навіть невеликими штурмовими групами, закінчуються для ворога смертю, передають Патріоти України. Одну з таких точним ударом знищили бій...