
Іран заявив про досягнення домовленостей зі США під час першого раунду переговорів у Швейцарії. За словами речника Міністерства закордонних справ Ірану Есмаїла Багаї, сторони обговорили створення спеціального механізму для безпечного проходу суден через Ормузьку протоку, а також питання експорту іранської нафти та розблокування заморожених активів Тегерана, передають Патріоти України.
Глава іранського МЗС Аббас Арагчі повідомив, що принципові рішення щодо продажу нафти та доступу до заморожених коштів уже були погоджені сторонами.
Водночас Багаї зазначив, що Тегеран відмовився від продовження переговорів через заяви та погрози з боку президента США Donald Trump. Попри це, технічна група має відновити роботу 22 червня для подальшого опрацювання деталей потенційної угоди.
Після зустрічі посередники переговорного процесу — Катар та Пакистан — оприлюднили спільну заяву, в якій підкреслили, що переговори проходили у конструктивній атмосфері та дозволили досягти «обнадійливого прогресу».
Згідно із заявою, сторони домовилися створити Комітет високого рівня, який координуватиме подальший переговорний процес. Окремі робочі групи займатимуться питаннями ядерної програми Ірану, санкційної політики, контролю за виконанням майбутніх домовленостей та механізмами врегулювання можливих суперечок.
Якщо заявлені домовленості будуть реалізовані, це може вплинути на стабільність судноплавства через Ормузьку протоку — один із найважливіших маршрутів світового експорту нафти — та частково послабити економічний тиск на Іран.
У Росії посилюють примусову мобілізацію населення на війну в Україні. Влада в регіонах, щоб виконати план призову, взялась за вилов перш за все боржників та ув'язнених, тобто тих, кого легко залякати і хто не має вибору. Про це повідомили агенти партиз...
Окупований Крим стикається з дедалі серйознішими економічними та логістичними проблемами. Таку думку в ефірі Ранок.LIVE висловив генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун. За його словами, після запровадження обмежень на продаж пального на автозаправних ста...