США тишком видворили китайських "шпигунів" з диппаспортами, які намагалися вдертися на секретну базу Пентагону

Експерти називають це ​першою за десятки років висилкою дипломатів КНР через підозри в шпигунстві. Китайські товариші втратили пильність, за що і поплатились

Зі США нібито таємно вислали двох співробітників посольства Китаю після того, як ті намагалися вломитися на секретну військову базу у Вірджинії. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією, зазначають Патріоти України.

Американська влада вважає, що щонайменше один з двох дипломатів був співробітником китайської розвідки. Це, як відзначає NYT, судячи з усього, перша від 1987 року висилка дипломатів КНР через підозри в шпигунстві.
Газета зазначає, що останніми місяцями китайські дипломатичні чиновники дедалі сміливіше з'являються без попередження на урядових об'єктах США.
Як стверджує видання, інцидент з проникненням на базу в Вірджинії стався у вересні, але ані Пекін, ані Вашингтон не розголошували його. Дипломати разом з дружинами в'їхали на базу незважаючи на вимогу військових залишити територію і не зупинялися доти, доки шлях їм не перегородили пожежні машини.
Разом з цим співрозмовники NYT не знають, що китайцям там знадобилося. За даними газети, самі дипломати запевняли, що просто не зрозуміли вимог охорони, бо погано знають англійську мову.
NYT розповідає, що американська контррозвідки намагалася виявити китайських шпигунів серед дипломатичних працівників "десятиліттями". Директор азіатського напрямку в Раді безпеки за часів Барака Обами Еван Медейрос сказав, що розвідка КНР діяла в США "не дуже агресивно" протягом приблизно 40 років. Але ситуація, за його словами, змінилася 10 років тому: "Китайська розвідка стала більш витонченою як в людському, так і технічному плані".

Чергова "геніальна ідея": Фокін запропонував сформувати "міжнародний уряд" на Донбасі

вівторок, 22 вересень 2020, 23:00

На думку політика, якщо вибори будуть проведені під егідою ООН, то жодна зі сторін не зможе їх назвати нелегітимними. На території окупованого Донбасу потрібно створити "тимчасовий міжнародний уряд" для проведення місцевих виборів. Про це заявив заступ...

В'язниця замість штрафів: Зеленський "підклав свиню" викрадачам авто

вівторок, 22 вересень 2020, 22:45

За незаконне заволодіння транспортним засобом передбачено не штрафи, а 3-5 років обмеження чи позбавлення волі. Президент Володимир Зеленський підписав закон, який посилює відповідальність за незаконне заволодіння транспортним засобом. Як повідомляє пр...