США тишком видворили китайських "шпигунів" з диппаспортами, які намагалися вдертися на секретну базу Пентагону

Експерти називають це ​першою за десятки років висилкою дипломатів КНР через підозри в шпигунстві. Китайські товариші втратили пильність, за що і поплатились

Зі США нібито таємно вислали двох співробітників посольства Китаю після того, як ті намагалися вломитися на секретну військову базу у Вірджинії. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією, зазначають Патріоти України.

Американська влада вважає, що щонайменше один з двох дипломатів був співробітником китайської розвідки. Це, як відзначає NYT, судячи з усього, перша від 1987 року висилка дипломатів КНР через підозри в шпигунстві.
Газета зазначає, що останніми місяцями китайські дипломатичні чиновники дедалі сміливіше з'являються без попередження на урядових об'єктах США.
Як стверджує видання, інцидент з проникненням на базу в Вірджинії стався у вересні, але ані Пекін, ані Вашингтон не розголошували його. Дипломати разом з дружинами в'їхали на базу незважаючи на вимогу військових залишити територію і не зупинялися доти, доки шлях їм не перегородили пожежні машини.
Разом з цим співрозмовники NYT не знають, що китайцям там знадобилося. За даними газети, самі дипломати запевняли, що просто не зрозуміли вимог охорони, бо погано знають англійську мову.
NYT розповідає, що американська контррозвідки намагалася виявити китайських шпигунів серед дипломатичних працівників "десятиліттями". Директор азіатського напрямку в Раді безпеки за часів Барака Обами Еван Медейрос сказав, що розвідка КНР діяла в США "не дуже агресивно" протягом приблизно 40 років. Але ситуація, за його словами, змінилася 10 років тому: "Китайська розвідка стала більш витонченою як в людському, так і технічному плані".

Хіти тижня. "Вона працює": Тимошенко раптово змінила імідж (фото)

четвер, 23 січень 2020, 4:00

У мережі з'явилось свіже фото лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко із сесійного залу Верховної Ради, куди депутати повернулись після свят. Фото з'явилось у Facebook парламентського кореспондента Яна Доброносова. Тимошенко змінила імідж: засмагла, відпоч...

Хіти тижня. "Молотов и Риббентроп мертвы, но их дело живет. Глядя с того света на пресс-конференцию Путина и Меркель, Сталин и Гитлер наверняка аплодируют стоя", - експерт

четвер, 23 січень 2020, 1:00

"Переговоры президента России Владимира Путина и федерального канцлера Германии Ангелы Меркель, прошедшие 11 января в Москве, завершились совместной пресс-конференцией, на которой было озвучено много интересного. Впрочем, большое число важных тем было ...