США заздалегідь розмістили у Європі системи HIMARS, щоб швидко передати їх Україні

Пентагон заздалегідь розмістив високомобільні ракетні системи HIMARS у Європі для їх швидкого доставлення до Україну. Про це заявив заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Каль, передають Патріоти України.

«В очікуванні цього рішення президента Джо Байдена Міністерство оборони заздалегідь розмістило системи HIMARS у Європі, щоб забезпечити їх швидку доставку українцям», - сказав він.

Пентагон також розробив план негайного навчання українських військових, «щоб вони навчилися безпечно й ефективно управляти системою, підтримувати її в робочому стані».

Надання таких ракетних систем залпового вогню відповідає першочерговим завданням України. Вони забезпечать додаткову точність враження цілей на відстані до 70 км.

«Українці запевнили нас, що використовуватимуть ці системи тільки в оборонних цілях», - додав він. Перший транш передбачає передачу чотирьох систем HIMARS, сказав Каль, додавши, що навчання займе близько трьох тижнів.

Заступник глави Пентагону пояснив, що хоча війська РФ обстрілюють Україну й зі своєї території, ядро битви нині знаходиться на українській території на сході країни. Тому, за його словами, «на цьому етапі боротьби» вирішено поставляти в Україну боєприпаси з меншою дальністю.

При цьому додав: «У нас є чималий потенціал, у нас, звичайно, є куди рости, але подивімося, як розвиватиметься ситуація на полі бою».

Сила духу, яка вражає! Легендарний боєць "Азова" повернувся на військову службу після російського полону (фото)

вівторок, 6 грудень 2022, 15:22

Дмитро "Орест" Козацький повертається на військову службу після того, як пережив російський полон. Він був небагатослівним: опублікував лише короткий твіт, який супроводив фото, передають Патріоти України. Мережа в захваті від такого вчинку захисника М...

Черговий успішний обмін полоненими! У День ЗСУ додому повернулися 60 захисників України

вівторок, 6 грудень 2022, 14:59

Черговий успішний обмін полоненими став символічним. У День ЗСУ додому повертаються 60 воїнів Збройних сил, Нацгвардії, ДПСУ - 58 чоловіків та двоє жінок. Серед героїв, які повернулися, - 15 офіцерів і 45 рядових та сержантів. Про це повідомив керівник...